Reprezentacija BiH sada sve drži u svojim rukama: Zmajevi osvojili ogromni bod u Ukrajini (VIDEO)

13 Oktobra
01:25 2021

Nogometna reprezentacija BiH osvojila je večeras kolosalni bod u Ukrajini, protiv direktnog rivala u borbi za baraž. Nije bilo lako, čak su stvari loše izgledale za Zmajeve veći dio meča, ali bili su dovoljno odlučni i hrabri da ipak izbjegnu najgori scenario…

Domaćin je na Lavov Areni poveo u 15. minuti. Bila je to prva ozbiljnija šansa za Ukrajinu – Tsygankov je dobio pas u prostor i zatim asistirao Yarmolenku, kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara udaljenosti proslijedi loptu u mrežu BiH.

Devet minuta kasnije u sjajnoj šansi je Tymchyk nakon kontre domaćih, ali Šehić sam istrčava na njega i spašava gol. Potom je i naša selekcija imala priliku, ali Zabarnyl interveniše ispred Prevljaka nakon ubačaja Gojaka.

Tsygankov zatim u 29. minuti glavom šutira tik pored Šehićevog gola, a u 34. minuti dobru šansu propušta Kolašinac, koji poslije ubačaja Stevanovića iz tijesnog ugla pogađa golmana Pyatova, a zatim iz drugog pokušaja Matviyenka.

Sjajnu priliku imao je Prevljak u 43. minuti, lopta je došla do njega nakon što je Pyatov odbranio šut Hadžiahmetovića, ali iz dobre pozicije napadač Eupena šalje loptu pored vrata Ukrajine.

Drugo poluvrijeme otvara se s nekoliko izglednih prilika na obje strane – Shaparenko i Tymchyk su propustili realizirati sjajne šanse za Ukrajinu, a Nalić glavom šutira pored gola domaćina nakon dobrog ubačaja Ahmedhodžića.

Zatim je uslijedio period igre bez naročitih uzbuđenja, da bi u 69. minuti zaprijetio Džeko dobrim udarcem, ali još bolje je intervenisao Pyatov. Pet minuta kasnije ponovo je Prevljak u odličnoj situaciji, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Ključni trenutak za naš tim dešava se u 77. minuti, kada su Zmajevi odigrali izvrsnu akciju. Prcić je prebacio loptu na drugu stranu, sjajnom reakcijom Stevanović dodao Ahmedhodžiću, a stoper Malmoa poentirao iskosa za 1:1!

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao. Rezultat koji svakako više odgovara našoj reprezentaciji, koja sada sve drži u svojim rukama i dva zadnja meča kvalifikacija igra na domaćem terenu protiv Finske i Ukrajine. Baraž za plasman na Mundijal sada se doima tako blizu…

Ukrajina – BiH 1:1 (Yarmolenko 15′ – Ahmedhodžić 77′)

Lavov Arena. Glavni sudija: Felix Zwayer (Njemačka). Žuti kartoni: Ćivić, Ahmedhodžić, Prevljak (BiH).

UKRAJINA: Pyatov, Zabarnyl, Kryvtsov, Matvlylenko, Tymchyk, Stepanenko, Shaparenko (Sydorchuk 72′), Sobol, Yarmolenko (Zubkov 82′), Tsygankov (Buletsa 82′), Yaremchuk (Sikan 72′).

BiH: Šehić, Stevanović, Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Kolašinac (Kovačević 90′), Ćivić, Nalić (Sarić 58′), Hadžiahmetović, Gojak (Prcić 58′), Prevljak (Demirović 82′), Džeko.