Remi vrijedan pobjede, Južna Afrika sve bliže (BiH-Turska 1:1 ) VIDEO

09 Septembra
20:36 2009

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras na Bilinom Polju u Zenici neriješeno 1-1 sa reprezentacijom Turske. Atmosfera prije samog početka utakmice bila je vatrena, čuli su se povici podrške našoj momčadi, cijeli stadion skandira Hoćemo pobjedu, Ćiro, Ćiro, Volim te Bosno…, a stadion Bilino Polje ispunjen je do posljednjeg mjesta. Oko 500 turskih navijača došlo je bodriti svoju reprezentaciju.Utakmica je počela napadom Turske i na samom početku u 4oj minuti Turci dolaze u vodstvo pogotkom Belözoglua. Međutim to nije uspjelo pokvariti raspoloženje na tribinama, navijači su gorljivo podržavali naše igrače koji su preuzeli inicijativu i do kraja poluvremena napadali gol vratara turske mreže Demirela.Turska odbrana je odlično reagirala na duge lopte koje je Misimović slao Ibiševiću i Džeki. Prvi korner za našu reprezentaciju izveo je Zvjezdan Misimović u 20oj minuti, ali Edin Džeko nije uspio doći do lopte. A onda je nastala grmljavina na stadionu. U 23oj minuti žuti karton zaradio je strijelac za vodstvo Turaka Emre Belözoglu, odličnu akciju Salihovića i Rahimića turska obrana ponovo rješava bez problema. A ludilo na tribinama potakao je Sejad Salihović koji iz slobodnog udarca trese mrežu turskog vratara Demirela u 25oj minuti. Razljutilo je to posebno turskog imperatora Fatiha Terima koji dobiva crveni karton u 26oj minuti i odlazi na tribine. Odlične odbrane našeg vratara Nemanje Supića u prvom poluvremenu. Par dobrih prilika propustili su naši igrači, ali posebno je uočljiva ona Zvjezdana Misimovića u 32oj minuti kada je oduzeo loptu Servetu Cetinu, prevario i vratara Demirela ali nije uspio pogoditi za vodstvo.

U 37oj minuti naš Elvir Rahimić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Emreom, a u 44oj minuti zbog povlačenja za dres Salihovića žuti dobiva Arda Turak. Dvije minute nadoknade prvog poluvremena i još jedna velika prilika za našu reprezentaciju, šutira Džeko, ali bez uspjeha.U drugom poluvremenu je počelo napeto kao i u prvom, dvije izmjene su odmah izvršene u reprezentaciji Turske, izlaze Onder Turaci i Hamit Altintop, a ulaze Ismail Koybasi i Sercan Yildirim. Opet odličan Supić na golu, a fantastičnu akciju izveo je Ibričić s desne dtrane, između par turskih igrača, dodao loptu Ibiševiću koji puca na gol, malo je nespretan bio turski vratar, ali čuva mrežu.U 60oj minuti izlazi Samir Muratović, a mijenja ga Miralem Pjanić koji netom što je ušao propušta čistu priliku. Žuti dobiva i Ceyhun Gulselam, ali i naš reprezentativac Miralem Pjanić. Velikim pljeskom ispraćen je sa terena Vedad Ibišević a umjesto njega ušao je Zlatan Muslimović. Odlična akcija Misimovića u 75oj minuti, dodaje Muslimoviću koji puca ali lopta odlazi točno u ruke Demirela.Opet izmjena u redovima naše reprezentacije, ulazi Admir Vladavić, a izlazi Senijad Ibričić. U 80oj minuti zbog oštrog starta s leđa nad našim kapetanom Emirom Spahićem, žuti karton dobija Sentürk. Opasna situacija za našeg vratara u 87oj minuti, ali Nemanja Supić još jednom potvrđuje da je gospodar na svom terenu.Četiri minute nadoknade, ali rezultat ostaje isti. U 93oj minuti Misimović dobija žuti karton i Portugalac sudi kraj utakmice.Očekivali smo pobjedu naše reprezentacije, ali zadovoljni smo i sa ovim rezultatom, karte su otvorene, u utrci smo za drugo mjesto sa Turskom, sada samo možemo sa istim i još većim žarom čekati utakmicu protiv Estonije i sve nade položiti u Ćirine zmajeve.  (Kliker.info-Sportin)