Realova obrana pala nakon 10 sekundi

08 Marta
12:52 2007

U poslastici večeri vidjeli smo najbrži gol u povijesti Lige pravka. Bolji početak na Allianz Areni nitko nije mogao poželjeti. Nakon 10 sekundi Roberto Carlos izgubio je loptu koju je Hasan Salihamidžić proslijedio do Roya Makaayja koji prvim udarcem na utakmici pronalazi put u mrežu ispod Ikera Casillasa. Dosadašnji rekord držao je vezni igrač Arsenala Gilberto Silva koji je u rujnu 2002. godine u dvoboju protiv PSV Eindhovena postigao pogodak u 20 sekundi utakmice. Bayern je u prvome poluvremenu mogao još barem tri puta zatresti mrežu Španjolaca, ali Podolski i Makaay nisu bili precizni. Igrači Fabia Capella nisu pokazali ništa, a moraju postići pogodak ukoliko žele u četvrtfinale. Drugo poluvrijeme počelo je gotovo na identičan način samo je Van Bommelu udarac obranio Casillas. Nakon udarca iz kuta najviše skače Lucio i pogađa točno između braniča i vratara i Bayern gotovo sigurno ulazi među 8 najboljih. U sljedećoj akciji Braco promašuje udarac glavom sa 5 metara.U 82. minuti Robinho je srušen u kaznenom prostoru. Nakon naguravanja i prigovaranja nakon što je lopta stavljena na bijelu točku Van Bommel i Diarra zarađuju druge žute kartone i odlaze u svlačionicu na hlađenje. Ruud van Nistelrooy pogađa za 2-1 i Španjolci kreću na izjednačenje čime bi se plasirali u četvrtfinale. U 90. minuti Ramos zaustavlja loptu nogom i dodiruje ga po ruci, a snažnim udarcem probija Kahna na vratima. Igrači Reala slave, ali sudac Ljuboš Michel poništava gol zbog igranja ruke.
Larsson za potvrdu četvrtfinala
U vrlo izjednačenoj i tvrdoj utakmici Manchester United samo je čuvao 1-0 iz Francuske. U drugom poluvremenu Cristiano Ronaldo je u karakterističnoj akciji probio desnu stranu i nabacio u šesnaesterac točno na natrčalog Henrika Larssona, koji glavom tresa mrežu Sylve. Igrači Sir Alexa Fergusona osigurali su plasman među najboljih 8. Plasmanom ‘Crvenih vragova’ u nastavak natjecanja Englezi imaju tri predstavnika. Šveđaninu je ovo bila posljednja utakmica u crvenom dresu, a oprostio se od Old Trafforda i njegovih navijača na najbolji mogući način i uz gromoglasan pljesak navijača.
Alex od tragičara do junaka
Na Emirates stadionu ‘topnici’ su stizali 0-1 iz prve utakmice. Od samog početka igrači Arsene Wengera krenuli su agresivnije te su imali puno više od igre. Nakon prvog poluvremena bilo je 0-0, ali promašeno je nekoliko izglednijih prilika. U drugom poluvremenu igrači Arsenala u 58. minuti izjednačili su rezultat iz Eindhovena. Nakon udarca iz kuta u velikoj gužvi vratar izbacuje loptu, ali pogađa Alexa u nogu koji zabija autogol. U 83. minuti nakon kornera Alex je najviši u skoku i pogađa za prolazak PSV-a. Alex je od tragičara postao junak. Zabio je oba gola na utakmici, jedan u svoju mrežu i onaj bitniji u protivničku, koji ih vodi u četvrtfinale.

Milan nakon produžetaka
U prvoj utakmici Celtica i Milana nije bilo pogodaka. Trener Carlo Ancelotti postavio je tipično igru za

Milan i ništa nije želio prepustiti slućaju. Talijani su poznati po svom nogometu i igranju na rezultat i prolaz.

Milan je na San Siru bio puno bolja momčad, ali nikako da postignu pogodak. Točnije vratar Boruc je spašavao Celtic. ‘Rossoneri’ su imali do produžetaka 25 udaraca, dok je škotski predstavnik imao svega 5. U regularnom dijelu utakmice Celticu nije dosuđen jedanaesterac kada je Maldini igrao rukom nakon.
Nakon 90 minuta utakmica je otišla u produžetke gdje je Brazilac Kaka solo prodorom prošao pola obrane i kroz noge matirao vratara Boruca. Kaki je to 6. pogodak iz 8 susreta i gol koji vodi

Milan u četvrtfinale. Celticu je trebao pogodak za plasman dalje, ali prave prilike za to nije bilo. Talijanska obrana preiskusna je i slavlje na San Siru je počelo.Dario Šimić ušao je u igru u 116. minuti umjesto danas vrlo lošeg Odda.
Ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka bit će održan u petak.(jutarnji list)