Razočarani Pjanić : Imali smo rezultat, a onda smo primili dva gola u finišu (Video)

21 Oktobra
04:20 2015

pjanic78Luda utakmica odigrana je u Leverkusenu gdje su Bayer i Roma u okviru Lige prvaka  podijelili bodove odigravši 4:4.Nakon manje od 20 minuta Bayer je pogocima Chicharita vodio 2:0, no onda su Rimljani od 29. do 73. minute u postpunosti preokrenuli rezultat.

De Rossi je do poluvremena izjednačio, a onda su Pjanić i Falque doveli Romu u vodstvo 4:2!Činilo se da će Roma odnijeti sva triu boda, no u samo dvije minute Bayer je poravnao. Kampl i Mehmedi su zabijali u 84. i 86. minuti za veliki povratak domaćina.

“Ne smiješ remizirati  u ovakvoj utakmici. Imali smo rezultat, a onda smo primili dva gola u finišu. Problem je što mi samo znamo da reagujemo, a ne i da komandujemo od početka”, rekao je Pjanić, strijelac sjajnog gola iz slobodnog udarca.

U drugoj utakmici grupe E  sastali su se BATE Borisov i Barcelona, a Katalonci su slavili 2:0.BATE je odolijevao napadima Barcelone prvo poluvrijeme, no u drugom su Bjelorusi fizički pali, što su iskoristili gosti i u 48. minuti preko Rakitića došli u vodstvo.Na 2:0 povećao je isti igrač u 64. minuti.

U susretu trećeg kola F grupe nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir izgubio od Olympiacosa 0-1 i pokvario izglede za plasman u drugi krug natjecanja, ali i za osvajanje treće pozicije koja vodi u Europsku ligu. Pogodak odluke postigao je Ideye Brown u 79. minuti. Dinamo je veći dio utakmice bio bolji, a ‘modri’ su dva puta uzdrmali stativu suparničkog gola.

U drugom susretu iz ove grupe Arsenal je u Londonu pobijedio Bayern 2-0 golovima Oliviera Girouda (77) i Mesuta Ozila (90+4).Na tabeli vode Bayern i Olympiacos sa po šest bodova, dok Arsenal i Dinamo imaju po tri boda.

U grupi G Dynamo Kijev i Chelsea su odigrali bez golova.U drugom dvoboju Porto je rutinski stigao do bodova protiv Maccabi Tel Aviv pobijedivši 2-0, a golove su zabili Vincent Aboubakar (37) i Yacine Brahimi (41).Na tabeli vodi Porto (7), ispred Dynama (5), Chelsea (4) i Maccabija (0).

U grupi H Valencia je pred svojim navijačima slavila protiv Genta s 2:1, dok je Zenit praktično osigurao prolazak u nokaut fazu takmičenja 3:1 pobjedom protiv Lyona.Pogocima Dzyube, Hulka i Dannyja Zenit je slavio protiv Lyona, za koji je jedini pogodak (za 1:1) postigao Lacazette.

Valencia je teškom mukom upisala pobjedu 2:1, a pritom nije postigla nijedan pogodak (vlastiti)! Naime, Nielsen (15. minuta) i Mitrović (72) zatresli su vlastitu mrežu, dok je strijelac za Gent bio Foket u 40. minuti za 1:1.Nakon tri odigrana kola Zenit ima devet bodova, Valencia šest, a Gent i Lyon po jedan.

GRUPA E – 3. kolo:

BATE Borisov – Barcelona 0-2

(Rakitić 48, 64)

Bayer Leverkusen – Roma 4-4

(Hernandez 4-11m, 19, Kampl 84, Mehmedi 86/De Rossi 29, 38, Pjanić 54, Falque 73)