Ravno do vrha : Najbolji mladi atletičar BiH Mesud Pezer niže uspjehe

20 Februara
07:15 2014

MesudP12Najbolji mladi atletičar naše zemlje i Balkana Mesud Pezer, zahvaljujući stipendiji IAAF, od 1. decembra prošele godine nalazi na sportskom usavršavanju u IAAF trenažnom centru u švedskom gradu Växjö u kojem će boraviti do kraja jula ove godine.”Da će Mesud na najbolji način iskoristiti izvanredne uslove i kvalitetnu stručnu podršku koje pruža pomenuti centar, te, kao senior, nastaviti sa uspjesima koje je ostvarivao u juniorskoj kategoriji, pokazali su i rezultati i plasmani koje je ostvario u proteklih nepunih mjesec dana dvoranske sezone”, saopćeno je iz Atletskog saveza Bosne i Hercegovine.

Počeo je sa nastupom u Jablonecu (Češka Republika) gdje je sa 18.44m osvojio sedmo mjesto. Zatim slijedi i najuspješniji dosadašnji nastup Tartu u Estoniji na kojem je pobijedio sa rezultatom 18.64, koji je samo 22 cm slabiji od njegovog najboljeg rezultata na otvorenom sa kuglom od 7.260kg. Dobru formu potvrdio je i na dvoranskom mitingu u Geteborgu na kojem je osvojio treće mjesto sa 18.37m.pred Pezerom je nastup na Balkanskom prvenstvu u dvorani, koje će se održati 22. februara u Istanbulu, a na kojem će pokušati da postavi novi lični rekord i da se umiješa u borbu za medalju, navodi se u saopćenju.  (Kliker.info-Fena)