Rasprodaja teško stečenog ugleda u bescjenje : Bruku u Insbruku upotpunio »sukob« Džekinog oca i Papeta

06 Marta
03:45 2014

Papeedin7Fudbalsku bruku u Insbruku, koju su u srijedu naveče doživjeli reprezentativci BiH u prijateljskoj utakmici porazom od Egipta (0:2), upotpunio je skandal nakon zvanične pres konferencije, kada je Midhat Džeko, otac bh. golgetera varebalno napao selektora Safeta Sušića.Iako je strateg “zmajeva” predhodno u obraćanju novinarima čvrsto stao u odbranu napadača Mančester Sitija, rekavši između ostalog: “Igrač koji je toliko dao reprezentaciji BiH nije zaslužio da mu se zviždi u prijateljskom meču”, Dijamantov otac je ipak oštro odbrusio popularnom Papetu. Zamjerio mu je što njegovog sina nije izveo iz igre kada je to Edin zatražio.

Edin Džeko, kao i skoro čitava ekipa, podbacio je u meču sa “faraonima”, a oko 14.000 navijača u Austriji u drugom poluvremenu počeli su i skandirati “Džeko napolje”, na što je on neprimjereno reagovao u pravcu publike. Selektor je na pres konferenciji čak i za taj potez najboljeg bh. fudbalera imao opravdanje.”Postavljem pitanje da li se publika ponašala korektno? Džeko je vjerovatno bio izrevoltiran”, rekao je Sušić.

Povodom nemilog događaja u noći sa srijede na četvrtak oglasio se i sam Edin Džeko.

“Hvala svim navijačima koji me podržavaju i koji su me uvijek podržavali! Ostalima neka je na čast! Došao sam iz Mančestera povrijeđen na okupljanje reprezentacije i kao takav ipak igrao, sa čime je selektor bio upoznat prije utakmice. U dogovoru s njim, trebao sam igrati samo jedno poluvrijeme. Zašto me selektor nije zamijenio na poluvremenu, a i onda kada sam tražio izmjenu opet sa terena, to samo on zna. Mene svaki poraz boli, jer sam pobjednik u duši i niko to ne može osporiti niti promijeniti. Ja sam za reprezentaciju BiH uvijek igrao srcem i tako će biti i u budućnosti”, rekao je Edin Džeko.

Utakmicu u kojoj su fudbaleri BiH djelovali bezidejno i praktično nisu ni jednom ozbiljnije zaprijetili Egipćanima obilježila je i gestikulacija Vedada Ibiševića, koji je prilikom izlaska iz igre odmahnuo rukom. Selektor je i u vezi toga stao u zaštitu igrača.”Nema nikakvih problema niti nesporazuma sa igračima. Vedad se nikada nije bunio ni kada sam ga mijenjao u ranijim utakmicama. Ovoga puta je možda bio ljut, kao i svi, jer smo gubili 0:2”, istakao je Sušić. (Kliker.info-NN)