Prvi remi u Kataru: Bale sa bijele tačke spasio Velšane protiv SAD-a (VIDEO)

21 Novembra
23:56 2022

Fudbaleri SAD-a i Velsa podijelili su bodove u utakmici prvog kola Svjetskog prvenstva u Kataru i tako odigrali prvi meč na SP koji je završen bez pobjednika.

Amerikanci su mnogo bolje izašli na travnjak. Bili su agresivniji, držali su posjed lopte, napadali i stvarali šanse.

Nakon nekoliko propuštenih poluprilika, prva prava velika šansa pretvorena je u pogodak. Christian Pulišić je sjajno asistirao Timothyju Weahu, koji je doveo Amerikance u vodstvo u 36. minuti meča.

Velšani su djelovali izgubljeno, i nakon primljenog gola djelovali su inferiorno i nisu pokazivali da mogu uzvratiti reprezentaciji Sjedinjenih Država. Amerikanci, međutim, nisu uspjeli kapitalizirati na tromosti protivnika, pa se na poluvrijeme otišlo pri minimalnom vodstvu SAD-a od 1:0.

U drugom poluvremenu Vels je pokušao krenuti prema naprijed, ali su reprezentativci SAD-a prilično lako rješavali sve napade protivnika, a u nekoliko navrata preko Weaha i McKennieja su imali priliku da udvostruče vodstvo. Oko 70. minute Vels je krenuo na sve ili ništa. Napadi su se redali, a napori Velšana su urodili plodom kada je Zimmerman u šesnaestercu s leđa srušio Garetha Balea. Katarski sudija Al Jassim pokazap je na bijelu tačku, a sam Bale je preuzeo odgovornost i izjednačio na 1:1.

Amerikanci su pokušali doći do novog vodstva, imali i dvije dobre šanse do kraja, ali je na kraju ostalo SAD-Vels 1:1.