Prvi pogodak sezone : Ibišević pogodio i najavio veliki povratak(VIDEO)

22 Oktobra
19:23 2011

Pet susreta 10. kola njemačke Bundeslige odigrane je danas u terminu od 15:30 sati. Vedad Ibišević je najavio veliki povrtak nakon povrede. Konačno je zaigrao od prve minute, potpuno spreman, i na kraju je svojim golom donio pobjedu  Hoffenheimu.Hoffenheim je ugostio drupolasiranu Borussiju Moenchengladbach. U sastavu domaćih, naravno, nije bilo povrijeđenog bh. reprezentativca Sejada Salihovića, dok je Vedad Ibišević, nakon pola sata u Stuttgartu, konačno zaigrao od prve minute. Ibišević je imao nekoliko prigoda, ali jednu je ipak iskoristio. U 56. minuti sjajno je pratio akciju i ubačaj s lijeve strane, pa je odbijenu loptu sa nekoliko metra, u svom stilu, pospremio u mrežu Borussije. Iz igre je naš napadač izašao u 88. minuti.Aktuelni njemački prvak, Borussia, u Dortmundu je deklasirao  Koeln.

Malo ko je očekivao da će izabranici Jurgena Kloppa, nakon loše partije protiv Olympiacosa u Ligi prvaka, sa tako velikom razlikom poraziti Jarčeve predvođene Lukasom Podolskim. Golijadu domaćih najavio je Kagawa u 7. minuti, a Schmelzer je u 25. povisio na 2:0. Do odlaska na odmor Lewandowski je povećao prednost Dormunđana. U nastavku opet Lewandowski pogađa, a Kehl sjajnim pogotkom glavom u 66. minuti postavlja konačan rezultat.Freiburg nastavlja s lošim partijama od povrede bh. reprezentativca Mensura Mujdže. Ovaj put poraženi su u Kaiserslauternu, kojem je tri boda i pomak ka vrhu osigurao Shechter u 75. minuti. Nuernberg je dvaput vodio protiv Stuttgarta, ali su se Švabe uspijevale oba puta vratiti. Simons i Wollscheid pogađali su mrežu gostiju, a Kuzmanović (penal) i Mazu domaćeg tima.Bez golova je okončan susret Herthe i Mainza u Berlinu. Podsjetimo da je u petak Augsburg remizirao s Werderom, a od 18:30 sastaju se HSV i Wolfsburg.