Prva utakmica baraža za EURO 2016 : Zmajevi remizirali u maglovitoj Zenici, Irska u prednosti pred revanš (Video)

13 Novembra
23:21 2015

cocalic2Prva utakmica baraža za Euro 2016 između selekcija BiH i Irske, završena je rezultatom 1:1.U prvih deset minuta gledaoci na Bilinom polju su gledali početno ispitivanje snaga. Prvu priliku naša reprezntacija imala je u 11. minuti, nakon što je Pjanić šutirao preko gola sa 20 m, na povratnu loptu Mujdže.

U 14. minuti nakon kornera za naš tim, Ervin Zukanović je loše zahvatio loptu iz sjajne situacije. Nakon velike borbe, Edin Višća se u 22. minuti izborio za jednu loptu pored aut linije i oštro ubacio u sredinu, a Vedad Ibišević šutirao pored gola Iraca.
U 28. minuti nakon karambola u našem šesnaestercu, lopta je došla do Edina Višće, koji loše šutira i lopta odlazi pored gola Iraca. Četiri minute kasnije nova prilika za Zukanovića, ovaj put šutira glavom direktno u golmana Randolpha.
Irci u prvom polurmenu nisu stvorili nijednu pravu priliku pred našim golom, a izdvojit ćemo opasan centaršut iz slobodnog udarca u 39. minuti, ali Asmir Begović je bio siguran i uhvatio loptu.
Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku prvi pokušaj su imali gosti, ali Whelan je loše šutirao u 47. minuti. Nakon sjajnog prodora Višće u 52. minuti, Clark je intervenisao u zadnji momenat ispred naših napadača. Dvije minute kasnije novi prodor Višće i oštar centaršut, ali odbrana Irske opet interveniše.

Nakon dobro centaršuta u 55. minuti, Hendrick je imao dobru priliku za goste, ali je glavom šutirao preko gola Asmira Begovića. Senad Lulić se u 60. minuti naša u dobroj prilici, ali Randolph je intervenisao. U 70. minuti nova prilika za našu reprezentaciju, ali Višća šutira tačno u golmana Randolpha.U 82. minuti Brady je napravio sjajan prodor i šutirao u donji lijevi ugao gola Asmira Begovića za vodstvo Iraca od 0:1. Tri minute nakon vodstva Iraca, Edin Džeko je donio izjednačenje našoj selekciji nakon asistencije Vranješa.

Milan Đurić je u 87. minuti šutirao glavom, ali lopte je otišla pored gola Randolpha. Izet Hajrović je u 92. minuti uputio oštar centaršut u šesnaesterac Irske, ali odbrana Iraca je loptu izbacila iz svog kazenog prostora.Treba napomenuti da su uslovi za igur u drugom poluvremenu bili izuzetno teški zbog guste magle koja se spustila na Zenicu i Bilino polje.

Bosna i Hercegovina – Republika Irska 1:1  (Džeko 85’ / Brady 82’)

Stadion: Bilino polje; Gledatelja: 15 000; Sudija: Felix Brych (Njemačka); Žuti kartoni: Ward (Irska)

BiH: Begović; Mujdža (Vranješ 51’), Spahić, Šunjić, Zukanović; Cocalić, Pjanić, Višća (Đurić 73’), Lulić (Hajrović 87’); Ibišević, Džeko.

Republika Irska: Randolph; Coleman, Keogh, Clark, Ward (Wilson 67’); Whelan, McCarthy, Hoolahan (McClean 59’), Brady (McGady 85’), Hendrick; Murphy.