Proradio protiv Stare dame : Dijamant donio Romi pobjedu u derbiju i ostavio je u trci za LP (VIDEO)

13 Maja
01:22 2019

Roma je u utakmici 37. kola italijanske Serije A pobijedila Juventus u derbiju (2:0), a asistenciju i pogodak upisao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Džeko.

Prvu veću šansu na utakmici imao je Juan Cuadrado u sedmoj minuti, a deset minuta poslije Romi je zaprijetio i Paulo Dybala. Na drugoj strani pokušao je Lorenzo Pellegrini. Dybala je do kraja prvog dijela imao još jednu dobru priliku.

Cristiano Ronaldo je u 64. minuti zatresao mrežu Rimljana, ali poništen je pogodak zbog ofsajda. Četiri minute poslije Stephan El Shaarawy je imao veliku priliku za domaće. Džeko je u 79. minuti lijepo asistirao, a Alessandro Florenzi postigao pogodak za 1:0.

Nakon gola Dijamant je imao veliku priliku da postigne pogodak, ali je lopta otišla pored gola, međutim naš napadač je u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio za konačnih 2:0.