Premijer liga BiH : Željo drži vrh, pobjede Sarajeva, Veleža i Slobode

10 Aprila
17:02 2010

Zlata vrijednu pobjedu u borbi za titulu prvaka naše zemlje su danas u Prijedoru slavili igrači Željezničara koji su sa 2:0 savladali domaćeg Rudara i tako došli do sva tri boda. Koliko su velika ova tri boda Želje dodatno govori i činjenica da Rudar preko tri godine nije poražen u utakmicama na svom terenu.Sve do same završnice meča susret u Prijedoru nije donio neka veća uzbuđenja i uglavnom se igralo na sredini terena, da bi potom minut prije kraja regularnog vremena mrežu domaćih zatresao Mirsad Bešlija, a pobjedu Želje u trećoj minuti sudijske nadoknade golom sa bijele tačke ovjerio Samir Bekrić.Sa ovom pobjedom je tim Amara Osima nastavio fenomenalan niz nastupa u proljećnom dijelu prvenstva, te se dodatno učvrstio na vrhu tabele. Tim sa Grbavice sada ima 44 boda, tri više od Borca koji od 19 sati na svom terenu dočekuje Slaviju, ali koji sada ima za čak 11 golova lošiju gol-razliku.

Sve dalje od borbe za titulu je ekipa Širokog koja je u derbiju dana sa 1:0 poražena na gostovanju  kod Veleža. Ovaj meč u Vrapčićima je u 33. minuti odlučio Elvir Čolić koji se dobro izborio za loptu i sa desetak metara zatresao mrežu gostiju koji se do kraja nisu uspjeli oporaviti i doći do poravnanja.Iako danas nije odigrao tako dobar meč veoma uvjerljivu pobjedu je u konačnici slavio i tim Sarajeva koji je na Koševu sa 3:0 bio bolji od Leotara i tako se probio na četvrto mjesto. Heroj pobjede Bordo tima je sa dva gola u trećoj i 83. minuti bio Alen Škoro, a pored njega je precizan bio i Alen Avdić.Četvrto mjesto je Sarajevu prepustio Zrinjski koji je sa 2:0 poražen u Tuzli gdje je do veoma bitne pobjede u borbi za opstanak stigla Sloboda. Ekipu sa Tušnja su do tri boda golovima vodili Damir Smajlović i Samir Jogundžić, a meč zbog isključenja nisu završili Slomić kod domaćih i Kordić kod gostiju.Veoma bitne bodove u borbi za opstanak je osvojila i Zvijezda koja je u gostima golom Amira Hamzića sa 1:0 bila bolja od otpisane Modriče, dok su do bitnog boda stigli Laktaši. Iako je Travnik nakon 40 minuta vodio sa 2:0, dva gola Tosunovića su bila dovoljna da Laktaši i ovaj put ostanu neporaženi. (Kliker.info-Sportin)

Rudar – Željezničar 0:2
Travnik – Laktaši 2:2
Sarajevo – Leotar 3:0
Modriča – Zvijezda 0:1
Sloboda – Zrinjski 2:0
Velež – Široki Brijeg 1:0
Borac – Slavija 3:1