Premijer liga BiH : Široki uspješniji u derbiju, Velež ponovo poražen

03 Aprila
00:54 2008

U derbi susretu 21. kola Široki brijeg je bio bolji od Sarajeva sa 1:0 i tako ponovo preuzeo vodeću poziciju na tabeli. Jedini pogodak na utakmici postigao je Šilić u 41. minuti susreta. Interesantan je i podatak da je sudija Novo Panić dosudio ukupno tri crvena kartona na utakmici ito dva za igrače Sarajeva Miloševića i Sadikovića, dok je u redovima domaćih drugi žuti dobio Barišić.Željezničar je na svom stadionu ugostio Laktaše i slavio sa minimalnih 1:0. Domaći su imali problema oko sastava jer štoperski par Vugdalić-Cocalić nije mogao nastupiti zbog kartona pa su umjesto njih igrali Mulalić i Kerla. U timu još nije bilo povrijeđenog Kuduzovića i suspendiranog Filipovića.Gosti iz Laktaša su igrali zavrorenu varijantu koja je odolijevala napadima Željezničara sve do 73. minute kada Rovčanin prima loptu na šesnaestercu i uspjeva proći kroz odbranu i kroz noge matirati golmana gostiju.Velež je zabilježio drugi uzastopni poraz i tako pao na pretposljednju poziciju na tabeli. Slavija je u vodstvo došla u 27. minuti kada Kokot na asistenciju Spalević pogađa za 1:0. Kokot je strijelac i drugog pogotka kada iz volea pogađa mrežu gostiju. Jedino što su gosti uspjeli uraditi je utješni pogodak Ljeljka u 75. minuti.Posušje i Čelik odigrali su utakmicu sa pet pogodaka u kojoj je više sreće imala domaća ekipa. Prvi pogodak postigao je u 29. minuti Krstanović nakon greške Burića. Isti igrač pogodio je u 40. minuti za 2:0. U nastavku susreta po jedan penal na obje strane.Prvo je Čelik preko Lukačevića u 28. minuti smanjili na 2:1, da bi Krstanović u 54. minuti postigao svoj treći pogodak na utakmici također sa bijele tačke. U 74. minuti Čelik ponovo smanjuje, ovaj put je na centaršut Lukačevića pogodio Hećo.Modriča je lidersku poziciju izgubila na Piroti gdje je Travnik slavio sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Varupa iz jedanaesterca.Zrinjski je na svom stadionu slavio sa 2:0 protiv Orašja. Prvi pogodak postigao je Aničić krajem prvog poluvremena, da bi konačnih 2:0 postigao Matko koji u 77. minuti glavom matira golmana Kobaša.Leotar je nastavio niz nepobjedivosti na domaćem terenu i slavio protiv Slobode sa 2:0. Terensku inicijativu domaćina pogotkom je krunisao Dinčić, da bi na 2:0 povisio Ramić pet minuta prije kraja susreta.Jedinu gostujuću pobjedu ostvarili su igrači Jedinstva koji su slavili u Žepču sa minimalnih 1:0. Bodove spasa Bišćanima donio je Hodžić koji u 4. minuti nakon kornera pogađa za vodstvo gostiju, što će se na kraju ispostaviti da je bio i jedini pogodak na utakmici.