Premijer liga BiH: Petarda Veleža, Borcu gostujuća pobjeda

01 Augusta
18:55 2009

Već prve utakmice nove sezone Premijer lige BiH nagovijestile su zanimljivu sezonu koja, sudeći po svemu, neće biti lišena ni utakmice van travnjaka.Naime utakmica u Trebinju između domaćeg Leotara i novog premijerligaša Rudara počela je s 20 minuta zakašnjenja, a kao razlog se navedeni neizmirena dugovanja kluba iz Prijedora preme N/FS BiH. Šta se dogodilo za tih 20 minuta nije baš najjasnije, da li je netko iskeširao dugove odmah na Policama ili ne, uglavnom utakmica je odigrana i Leotar je slavio pobjedu 1:0.Priču dana ispričao je Velež koji je s 5:0 demolirao Travnika kojem, sudeći prema danas viđenom, pripreme u Švicarskoj nisu mnogo pomogle.

Rođeni su predvođeni kapetanom i dvostrukim strijelcem Džananom Zaimovićem, kojem su se pridružili još Džafić, Velagić i Duraković, slavili uvjerljivu pobjedu. Spomenimo i da je vratar gostiju Nurković obranio penal Kajtazu.Oslabljeni prvak Zrinjski porazom je ušao u novu sezonu. Nakon dominacije u prvih 30 minuta plemići su posustali što je domaćin Zvijezda znala kazniti.U lokalnom derbiju Borac je kao gost potpuno nadigrao Laktaše i slavio pobjedu 0:2. Vranješ je Banjalučane doveo u vodstvo u 18. minuti, a konačan rezultat postavio je Darko Ljubojević, pojačanje Borca pristiglo upravo iz Laktaša. (Kliker.info-Sportin)