Premijer liga BiH : Lider pao na Grbavici, Veležu bodovi spasa

27 Aprila
03:33 2008

U derbiju 25. kola oko 2000 gledalaca moglo je vidjeti dobru i otvorenu igru, a Željezničar je slavio sa 4:1. Na slabu posjetu uticale su i priče koje su kružile Sarajevom da će Željezničar dati bod(ove) Modriči, a interesantno je i to da se ovaj par nije našao u večini kladionica.Modriča je dobro otvorila susret i stvorila nekoliko lijepih prilika. Prvu ozbiljniju priliku, u petnaestoj minuti, igrači Željezničara pretvorili su u pogodak. Strijelac je iz slobodnog udarca, preko živog zida, bio je Semir Štilić.Poslije primljenog gola modriča je krenula još ofanzivnije i tako ostavljala prostor za kontranapad brzonogim napadačima Željezničara. Upravo iz jedne takve kontre u 36. minuti domaći su povečali vodstvo. Strijelac je nakon lijepe akcije bio Rovčanin.Konfuziju u redovima gostiju iskoristio je samo minut kasnije mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Dialiba i povečao vodstvo na 3:0.Na poluvremenu gledaoci su prisustvovali vjenčanju jednog navijača Željezničara.U 65. minuti slobodni udarac za Željezničar ponovo u gol pretvara Štilić, ali ovaj put pogađa u golmanov ugao.Potpuni debakl Uljari su izbjegli pet minuta prije kraja susreta, nakon kornera gužvu u šesnaestercu domaćih koristi Dugić koji odlično reaguje na odbijenu loptu i postiže počasni pogodak za goste.Velež je bodove spasa tražio u gostujućoj pobjedi nad posljednjeplasiranom ekipom Žepča. Rođeni su poveli u 8. minuti golom Drakula. Nakon pola sata igre Velež povisuje na 0:2, a strijelac je Kodro, a Obad u 58. minuti postiže treći pogodak za Mostarce. Počasni pogodak za Žepče postigao je Lučić u 81. minuti.Igrači Sarajeva u negativnoj klupskoj atmosferi poraženi su u Trebinju od Leotara. Bordo tim imao je povoljan rezultat sat i petnaest minuta igre kada domaćim bodove spasa, u samo dvije minute, sa dva pogotka donosi Zečević.Posušje je sa visokih 3:0 pobjedilo Slaviju kojoj je ovo treći uzastopni poraz. Važna tri boda za Posušje donijeli su Krstanović (24’), Kordić (42’) i Vranjković(62’).Laktaši i Orašje odigrali su jako zanimljiv susret. Gosti su već od druge minute golom Halilovića poveli sa 0:1. Dvadesetak minuta kasnije Joldić povisuje na 0:2. Do kraja prvog poluvremena Marinović je smanjio na 1:2. U drugom poluvremenu potpuni preokret prave igrači Laktaša. Prvo je Mitić u prvoj minuti drugog poluvremena izjednačio na 2:2. U 70 minuti Rađenović dovodi domaće u vodstvo, a u narednih sedam minuta Mitić sa nova dva pogotka donosi visoku pobjedu Laktašima od 5:2.Široki brijeg je pobjedom od 1:0 nad Travnikom preuzeo vodeću poziciju Premijer lige. Strijelac jedinog pogotka na Pecari bio je Wagner u 21. minuti susreta. (Kliker.info-Radiosarajevo)