Premijer liga BiH : Derbi Želji, pobjede Modriče i Sarajeva, poraz Veleža

14 Aprila
03:31 2008

Oko 7000 gledalaca na stadionu Grbavica vidjelo je odličnu fudbalsku predstavu.Utakmica je počela minutom šutnje zbog smrti sestre golmana Željezničara Ibrahima Šehića i velikog klupskog prijatelja Šefika Loje.Domaći su poveli u 18. minuti preko Cocalića koji nakon ubačaja iz kornera glavom pogađa mrežu Zeničana.Gosti poravnavaju u 25. minuti nakon jednog kontra napada kada na centaršut Jurčevića natrčava Pupčević i glavom pogađa mrežu domaćina. Desetak minuta kasnije Čelik dolazi u vodstvo kada Šabić šutira sa osamnaest metara, a golman Šehić loše interveniše.U samom finišu prvog poluvremena Plavi prave odličnu akciju, nakon čega Bekrić centrira a Dialiba sa pet metara glavom pogađa mrežu Burića.U drugom dijelu Željezničar je krenuo još ofanzivnije i stvorio par prilika koje igrači plavog tima nisu uspjeli realizirati. Ipak, novo vodstvo domaćih došlo je nakon centaršuta rezervite Joldića u petercu gostiju prima Pelak koji matira loše postavljenog Burića.Desetak minuta do kraja utakmice crveni karton je zaradio Lukačević zbog udaranja Cocalića. Do kraja utakmice dobre šanse propuštaju Pelak, Dialiba i Bekrić, a rezultat ostaje ne promjenjen.Modriča je iskoristila poraz Čelika i prvom ovosezonskom gostujućom pobjedom preuzela vrh Premijer lige. Živković u 17. minuti koristi grešku odbrane domaćina i dovodi Uljare u vodstvo. Ninković sa dva pogotka u 57. i 65. minuti povisuje na nedostižnih 3:0. Do kraja susreta Kordić je uspio smanjiti na konačnih 1:3.Sarajevo je u Žepču slavilo protiv istoimene ekipe sa 3:1. Handžić na asistenciju Turkovića u 57. doveo tim sa Koševa u vodstvo. U 64. minuti Džananović poravnava rezultat na 1:1, da bi samo dva minuta kasnije Bučan iz jedanaesterca ponovo doveo Bordo tim u vodstvo. Konačnih 1:3 postavio je Duro.Široki brijeg je na Pecari slavio sa 2:0 protiv Veleža kojem je ovaj poraz zadržao na predzadnjoj poziciji i ugrozio opstanak u Premijer ligi. Karoglan je u 56. minuti iz jedanaesterca doveo Široki u vodstvo. Šilić je udarcem sa vrha šesnaesterca postigao gol za konačnih 2:0 i veoma važna tri boda u nastavku utrke za titulu.