Premier liga : Važna pobjeda Slobode, remi u Vrapčićima

18 Marta
02:10 2007

Sloboda – Sarajevo 1:0 (0:0) Pred više od 5000 gledatelja počela je utakmica na Tušnju, a loptu s centra je povelo Sarajevo. Prvih desetak minuta protječe u ispitvanju snaga, a jedinu polupriliku imao je igrač Slobode Adnan Osmanhodžić. Isti igrač u 15. minuti ulazi sam u šesnaesterac gostiju, ali njegov udarac desnom nogom završava pored desne stative golmana Alaima. Vladan Grujić u 29. minuti ne reagira baš najbolje na jedan ubačaj s lijeve strane, rezultat ostaje 0:0. Nakon inicijative koju pruzima Sarajevo, krajem prvog dijela domaća momčad uzvraća sa tri uzastopne prilike – Čovića, Osmanhodžića i Mešanovića. U posljednjoj minuti prvog dijela golman gostiju Alaim u posljednji trenutak uzima loptu ispred Pecelja, a rezultatom 0:0 i završava prvih 45 minuta.U 65. minuti Emir Obuća nakon pada u šesnaestercu dobiva žuti karton zbog simuliranja, a već u narednom napadu nakon jednog prekršaja Tuzlaci traže najstrožu kaznu, ali dobivaju samo žuti karton za Muslimovića. U 78. minuti nakon centaršuta Osmanhodžića iz slobodnog udarca, Kuduzović odličnim udarcem glavom šalje loptu u suprotni kut gola Alaima. Na kraju ipak zaslužena pobjeda Slobode, prva u deset utakmica protiv Sarajeva, koja je od izuzetne važnosti u borbi Tuzlaka za ostanak u elitnom razredu BH nogometa.

Čelik – Radnik 2:0 (0:0) Prvo poluvrijeme utakmice na Bilinom Polju između Čelika i Radnika završeno je rezultatom 0:0. U drugom dijelu Zeničani su ipak uspjeli slomiti otpor gostiju iz Bijeljine i na kraju slaviti pobjedu 2:0.

Velež – Jedinstvo 1:1 (0:0) Početak utakmice u Mostaru protječe laganoj inicijativi domaćih, ali još uvijek bez izglednijih prilika. Finiš poluvremena protječe u velikoj inicijativi domaćih koji su do sada izveli čak devet kornera. Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru rezultatom 0:0. U Vrapčićima je na pragu možda i najveće iznenađenje proljetnog dijela prvenstva. Jedinstvo pogotkom Selimovića u 68. minuti dolazi do prednosti. Remetić je pogodio za Mostarce, ali je pomoćni sudac poništio pogodak zbog zaleđa. Pogotkom vratara Hadžiđulbića u posljednjim sekundama utakmice, Velež je poravnao na 1:1 što je i konačni rezultat ove utakmice.

Željezničar – Modriča 5:2 (1:0) Već u 2. minuti, na asistenciju Jahića, Štilić dovodi Željezničar u vodstvo. Nakon rano primljenog pogotka gosti iz Modriče su se brzo pribrali te su u dva navrta zaprijetili domaćem vrataru. Priliku da poveća vodstvo imao je Štilić koji je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je vratar Modriče Tipić bio na mjestu.Odmah na početku drugog dijela Željezničar povisuje vodstvo na 2:0 pogotkom Dialibe. U 50. minuti gosti smanjuju pogotkom Bojića. Dialiba u 64. minuti povećava vodstvo Željezničara na 3:1. U 70. minuti Štilić pogađa za 4:1 rješavajući tako pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Samo minutu kasnije Jugović pogađa za visokih 5:1 za Željezničar. U 77. minuti Modiča smanjuje na 5:2, a strijelac je Bojić.

Orašje – Široki 1:1 (0:0) Iako domaći imaju više loptu u svom posjedu, prvu pravu priliku imali su nogometaši Širokog, ali se Karoglan nije najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćih te je još uvijek 0:0. Nogometaši Orašja u 48. minuti dolaze u vodstvo pogotkom Pejića s bijele točke, ali desetak minuta kasnije Šilić poravnava na 1:1.

Borac – Leotar 1:0 (0:0) Početak utakmice u Banja Luci protječe uglavnom u igri na sredini terena bez ikakvih prilika s obje strane. Završilo je prvo poluvrijeme u Banja Luci rezultatom 0:0, a gledatelji ne mogu biti zadovoljni s obzirom da niti jedna momčad nije stvorila niti jednu priliku.Od 78. minute Borac vodi pogotkom Benića s bijele točke.(kliker.info/Sportin.ba)