Povratak Dijamanta: Džeko konačno pogodio i donio važnu pobjedu Romi! (Video)

12 Februara
23:07 2016

dijamantU utakmici 25. kola italijanske Serije A Roma je upisala veoma važnu pobjedu na gostovanju kod Carpija (1:3), a istu im je donio naš reprezentativac Edin Džeko.

Prvu ozbiljniju priliku imala je Roma u 16. minuti preko Alessandra Florenzija, a u 31. minuti prijetio je Mohamed Sallah kada ga je uposlio Edin Džeko. Nakon toga i naš reprezentativac je šutirao glavom, ali ravno u golmana domaćih.

U finišu prvog poluvremena Džeko je pokazao koliko je opasan i koliko malo mu treba, te je na sjajan način glavom proigrao Salaha, međutim egipatski napadač pogodio je prečku gola Carpija.

Prvu priliku u nastavku utakmice imao je Miralem Pjanić, koji je ušao s klupe na početku drugog poluvremena. Vodstvo Vučici donio je Salah u 56. minuti, ali je samo pet minuta poslije Kevin Lasagna izjednačio na 1:1.

Diego Perotti je imao dobru šansu u 74. minuti, a onda je deset minuta poslije Salah uposlio Džeku, koji je pogodio za novo vodstvo. Dvije minute poslije Dijamant je učestvovao kod trećeg kola, jer je uposlio fantastično Radju Nainggolana, nakon čega je Salah pogodio za 1:3.

Ervin Zukanović je presjedio utakmicu na klupi za rezerve.