Potop u Pragu : Sparta deklasirala Sarajevo sa 5:0

28 Jula
19:55 2011

Sparta iz Praga je na svom stadionu dočekala momčad Sarajeva i upisala ubjedljivu pobjedu od 5:0. Sparta je povela već u petoj minuti kada nakon kornera zabija Leony Kweuke. U 13. minuti velika prilika za Sarajevo da dođe do izjednačenja, ali odbrana Sparte s gol crte izbija udarac Hadžića. U 28. minuti gužva pred domaćim golom, ali niko od igrača Sarajeva se ne snalazi pa ostaje 1:0.Ipak, u 35 minuti pritisak domaćina je urodio plodom. Odličan centaršut koristi Libor Sionko i zabija za 2:0. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor. Na otvaranju drugog dijela velika prilika za Kweukea koji izlazi sam pred golmana, ali puca preko gola.

U 63. minuti slobodan udarac za Sarajevo na sedamnaest metara izvodi Zoran Belošević čiji udarac odlazi pokraj  desne stative. Šest minuta kasnije, nakon prodora Kadleca Kwauke zabija svoj drugi pogodak i podiže prednost svoje momčadi na 3:0. U sudiskoj nadoknadi Sparta postiže još dva gola. 4:0 djelo je Jakuba Podanýja, a konačnih 5:0 svojim trećim pogotkom postavlja Kweuke. Susret je na stadionu "Generali Arena" u Pragu, pred oko 11.000 gledalaca, sudio Rumun Alexandru Deaconu.Za Sarajevo su u večerašnjem meču igrali: Hamzić, Maksumić, Torlak, Obuća, Kojašević, Hadžić (od 46. Suljić), Šćepanović (od 86. Bajraktarević), Čomor, Haskić (od 73. H. Handžić), Belošević, K. Handžić.Uzvratni susret na rasporedu je  za sedam dana na Koševu. (Kliker.info-Avaz Sport)