Posustali na kraju : Svjetsko srebro za reprezentaciju BiH u sjedećoj odbojci

18 Jula
21:15 2010

U finalu SP sjedećoj odbojci, naši momci nisu uspjeli odbraniti titulu svjetskog prvaka. Ovaj put, bolji je bio stari rival, selekcija Irana koji slavio rezultatom 3:2. Reprezentacija Irana bolje je otvorila susret i prva dva seta riješila u svoju korist. Treći set donio je preokret i naši odbojkaši pokazali su da se nemaju namjeru lako predati. Na 2:1 smanjili su osvojivši ovaj set sa 25:18 i u nastavku odlično zaigrali te nam ulili nadu da će Bosna i Hercegovina ponijeti još jedno zlato.Kod rezultata 6:1 u četvrtom setu, Iranci su se pribrali, vratili u igri i došli do izjednačenja (6:6), a onda i do osjetnije prednosti (14:8). Ipak, praćeni konstantim navijanjem, još jednom su zlatni momci skupili snage za povratak u igr. Sjajnom serijom stigli su do izjednačenja, a onda furiozno pregazili Irance do 25:19 i izborili konačni, peti set.

Posljednji set Iran je počeo sa dva vezana poena, a onda su naši momci uzvratili. I nastavak je donio sličnu igru, 9:6 vodio je Iran, pa onda 10:8, ali do kraja susreta izabranici Mirze Hrustemovića nisu imali snage za preokret i Iran je osvojio zlato.Ovaj put, Bosna i Hercegovina nije mogla do zlata, ali i srebro na svjetskom prvenstvu je sjajan rezultat, a odbojkaši koji su nas dostojno predstavljali u Oklahomi i dalje će ostati naši Zlatni momci!Zlatni momci, Delalić Sabahudine, Manko Adnane, Medić Asime, Godinjak Ismete, Hamzić Dževade, Alibašić Safete, Kešmer Adnane, Jusufović Ermine, Čančar Nizame, Duran Mirzete, Kadrić Benise, Mehmedović Ejube, Hrustemović Mirza, Alić Nevzete, Čišija Abide, VELIKO VAM HVALA, VI STE PONOS BOSNE I HERCEGOVINE.

Bosna i Hercegovina – Iran 2:3
(17:25; 21:25; 25:18; 25:19; 10:15)