Poraz rukometnih Zmajeva od Portugala : Za prolaz dalje treba nam čudo

12 Januara
17:39 2020

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Portugala na Evropskom prvenstvu koje se održava u Norveškoj. Konačan rezultat bio je 27:24.

Bh. tim dobro je otvorio meč, ali se protivnik uskoro oslobodio pritiska i stekao prednost koju je uspio zadržati do kraja prvog dijela igre.

Portugal je mnogo više rotirao u obje faze igre što se odrazilo na svježnu Zmajeva. No, uz veliku borbu, a potom i pomoć raspoloženog golmana Nebojše Grahovca, izabranici Bilala Šumana u finišu su stigli do poravnanja, bilo je 10:10.

Do kraja se protivnik ipak ponovo našao u vodstvu te su nakon dva dobra napada, otišli na veliki odmor s golom viška, bilo je 12:11. Činilo se nakon prvih pola sata da bh. reprezentacija ima realne šanse da u ovom meču pruži bolji otpor nego Norvežanima u prvom kolu.

Utisak je bio identičan i nakon nekoliko minuta nastavka. Bh. tim preuzeo je vodstvo i uz dva gola viška i sjajnog Grahovca, protivnika bez gola zadržao čitavih devet minuta. A onda je uslijedio veliki pad u igri najboljih bosanskohercegovačkih rukometaša.

Griješili su Zmajevi u dodavanju, odbrana je pucala, a Portugalci su pronašli rješenje i za raspoloženog Grahovca. U 50. minuti su Šumanovi momci ostali sa dva čovjeka manje na terenu i uz velikih pet golova zaostatka, već tada je bilo jasno da će ovaj meč ipak otići na stranu rivala.

Pokušala je reprezentacija BiH do kraja uz mnogo muke sustići protivnika, ali vremena ni snage više nije bilo. Konačan rezultat bio je 27:24

Posljednji meč grupne faze takmičenja, bh. reprezentacija će igrati u utorak protiv Francuske. Susret je na rasporedu od 18.15 sati.