Poraz od Austrije : Zmajevi odlični u prvom, neočekivano pali u drugom poluvremenu

17 Januara
22:11 2015

vranjes21Zmajevi su poraženi od Austrije, iako smo na poluvremenu vodili sa 12:11. Prvo poluvrijeme smo sjajno odigrali, počeli smo s Burićom na pivotu, i to se ispostavilo kao sjajna odluka Markovića. Austrijanci vodili prvom trećinom poluvremena, a onda smo mi preuzeli kontrolu i dva puta otišli na “+2”, na kraju ipak zadovoljovajućih 12:11 na odmoru. Marković je uradio ono što je i najavio, čuvao je jučer Burića, i štedio Prcea, a Austrijance je iznenadio sjajnim Josipom Perićem. a danas su oni odigrali najbolje što mogu u prvom dijelu. Inače Senjamin je postigao četiri gola u prvom dijelu, dok je Dejan Malinović dodao tri.

Prvih sedam minuta drugog dijela smo odigrali jako dobro. Bili smo u egalu, ali onda od 38. do 43. minute serija Austrije od 3:0 za 17:14 u 43. minuti. Porazan je bio podatak da smo u 17. minuta drugog dijela postigli samo dva gola, kada je Austrija vodila sa 18:14. Do kraja smo bili gotovo beziedjni u napadu i nismo znali iskoristiti sjajnu odbranu.

Izgubili smo dvije lopte na početku, a Santos je istrčao dvije kontre, jednu mu je odbranio Burić, dok je drugi put pogodio za 1:0 u korist Austrije, da bi Ivo Karačić izjednačio. Početkom treće minute Burić je odbranio i drugu loptu, ali u napadu se nismo najbolje snašli. Bilyk je pogodio za vodstvo Austrije od 2:1, a nakon naše nove izgubljene lopte, Austrija je dobila svoj prvi sedmerac, koji nije iskoristio Weber.

Senjamin Burić nam je donio izjednačenje na 2:2, nakon što je Duško Čelica presjekao polukontru Austrije. No Maximillian Hermann sjajno izbacuje našu odbranu i pogađa za 3.2 u korist Austrije. Šut Čelice je izblokiran ali Benjamin Burić sjajno brani kontru Webera.

Toromanović koji je počeo u odbrani je istrčao polukontru, i iznudio isključenje Poscha, da bismo mi promašili napad, tačnije Marinović je odbranio lagani šut Karačića. Burić je u desetoj minuti zabilježio četvrtu odbranu, a Vranješ nam je iz kontre donio izjednačenje na 3:3, da bi Hermmann vrlo brzo vratio vodstvo Austrijancima.

Nikola Prce sjajno pronalazi Alena Ovčinu, a ovaj matira Marinovića za 4:4, no Bilyk svojim drugim golom vodi Austriju na 5:4. Mi smo nismo najbolje snašli u napadu, a u nepostavljenpj odbrani, Ivo Karačić je zaradio isključenje, ali Austrija nije najbolje odigrala u napadu. Dejan Malinović nas vraća u egal, pogađa za 5:5, a Benjamin Burić je uspio nakon toga zabilježiti petu odbranu.

Johannesson je dobio dvije minute zbog prigovora, ali nismo iskoristili igrača više, jer je Marinović odbranio šut Alena Ovčine. U 18. minuti prvo vodstvo naše reprezentacije, a sedam metara svoj drugi gol postiže Dejan Malinović, za 6:5 u našu korist.

No sa igračem manje, Mayer je izbacio pola naše odbrane i donio izjednačenje od 6:6. Nikola Prce je izborio sedmerac u 20. minuti, a Dejan Malinović postiže svoj treći gol za 7:6. No Mayer ponovo vraća egal Austriji te pogađa za 7:7. Malinović je nastavio sa sjajnom igrom, nije pogodio, ali je sjajno asistirao Buriću za njegov drugi gol, bilo je 8:7 u 22. minuti.

Santos je izjednačio, ali Ivo Karačić sjajno pronalazi Burića koji nas svojim trećim golom vodi na 9:8, no vrlo bzro Viktor Szilagyi donosi izjedanačenje na 9:9. A naši bekovi su se oslonili na asitencije, a ovaj put Nikola Prce pronalazi super-raspoloženog Burića koji postiže svoj četvri gol za 10:9.

U 24. minuti Dejan Malinović je zaradio isključenje, ali Maer je pogodio prečku i pružio nam priliku da odemo na “+2”. Naš sjajni Nikola Prce postiže svoj prvi gol i sa igračem manje idemo na 11:9. Austrijanci preko Poscha dolaze na 11:10 u 26. minuti.

Senjamin Burić je izborio sedmerac, ali Nikola Marinović brani udarac Dejana Malinovića, no ni Austrijanci se nisu najbolje snašli, a onda sumnjiva odluka brazilskih sudaca da isključe Nikolu Prcee, ali naša odbrana je bila na vrhunskom zadatku i ukrali smo loptu Austrijancima, i dobili novu šansu za “+2”. A Alen Ovčina sjajnim golom, slično kao i jučer sa bekovske pozicije sjajno pogađa i idemo na 12:10.

Johannesson je pozvao time out, a Weber nakon toga pogađa za 12:11, da bi naš napada početkom posljednje minute prekinuo selektor Marković koji je pozvao time out. Marinović je odbranio dva šuta naših, a njima je ostalo tri sekunde do kraja koje nisu iskortistili.

Drugo poluvrijeme otvaraju Austrijani goloma Bylika za izjednačenje na 12:12. Marinović je odbranio šut Vražalića, ali Nikola Prce je ukrao loptu i asistirao Vražaliću za 13:12, ali Ziura donosi novo izjednačenje na 13:13. Marinović je odbranio lagan šut Malinovića, ali i Burić je nakon toga zabilježio svoju sedmu odbranu.

Izgubili smo loptu u napadu, ali sjajni Burić bilježi svoju osmu odbranu, no u opet smo izgubili loptu pa je u 36. minuti rezultat i dalje bio 13:13. Burić je nastavio sjajno braniti, ali u napadu nismo imali idealna rješenja, pa je bilo vrijeme za kazno, a učinio je to Santos koji je pogodio za 14:13 u 37. minuti.

U napadu je lopta došla do Burića, koji je izborio sedmerac, a loptu je uzeo iskusni Mirsad Terzić, a nije bilo problema za našeg Terzu koji je svojim prvim golom donio izjednačenje na 14:14. Austrijanci su igrali jako dug napad, a prije nego su suci svirali pasivno Szilagyi je pogodio za 15:14, da bi onda šut Burića odbranio Nikola Marinović.

Nakon pet minuta bez gola, prvi pogađaju Austrijanci koji tada po prvi put idu na “+2”, bilo je 16:14, a vrlo brzo iz polukontre Austrija preko Poscha idu na “+3”, bilo je 17:14, što je natjeralo Markovića da pozove time out. Ni time out nije nam pomogao , jer smo izgubili loptu, a nakon ukradene lopte izgubili smo je vrlo brzo i poklonili Szilagyiu njegov treći gol za 18:14.

Novi promašaji su donijeli priliku Austriji da ode na “+5”, a oni to ne propuštaju, te Szilagyi pogađa. Faruk Vražalić je postigao svoj drugi gol za 19:15, Weber vraća Austriji “+5”, bilo je 20:15 u 50. minuti. Malinović nam je vratio nadu golom za 20:16, a Johannesson je pozvao time out. U 52. minuti Weber sa sedam metara pogađa za 21:16, i dalo se naznačiti ko će biti pobjednik ovog meča.

Nakon isključenja Prcea, Mayer vodi Austriju na “+6”, bilo je 22:16 u 53. minuti. Nakon posta od nove dvije minute, svoj tek peti gol u drugom dijelu smo postigli preko Malinovića za 22:17. Nakon toga Vranješ je dobio crveni karton zbog prekršaja, ali smo se odbranili, a Karačić je pogodio za 22:18, da bi nam Kosta Savić u 57. minuti vratio “-3”. Ali Bylik pogađa za 23:19.

Dvije minute i 50 sekundi prije kraja, Karačić pogađa za 23:20, potrošili su Austrijanci 50 sekundi, promašili, ali mi smo uspjeli izgubiti dvije lopte. Ostaloo je još minuta i 20 sekundi do kraja, a onda je Terzić zaradio isključenje na dvije minute. Burić je odbranio, a Toromanović zaradio isključenje, da bi Malinović pogodio za 23:21 što je bio konačan rezultat.Austrijance su do trijumfa vodili Szilagy i Santos sa po četiri gola dok su se kod nas istakli Malinović sa šest golova, te Senjamin Burić sa četiri.  (Kliker.info-SC)