Ponovo sve otvoreno : Mourinho s rezervama srušio Liverpool

27 Aprila
18:23 2014
Chelsea1112U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Anfieldu pobijedio Liverpool 2-0 i posve zakomplicirao borbu za naslov prvaka.Golove za ‘Bluese’ zabili su Demba Ba u sudačkoj nadoknadi prvog i Willian u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.Jose Mourinho je, kao što je i najavio, odmarao većinu ključnih igrača za uzvratni susret polufinala Lige prvaka protiv Atletico Madrida koji je na rasporedu u srijedu. Portugalski stručnjak je otvorio utakmicu bez Davida Luiza, Oscara, Garyja Cahilla, Williana i Fernanda Torresa, zbog ozljeda su dvoboj propustili John Terry, Petr Čech, Eden Hazard i Samuel Eto'o, dok je Ramires suspendiran.”Redsi” su imali priliku pobjedom ili barem remijem na milimetar se približiti naslovu prvaka Engleske, no sada se situacija posve zakomplicirala.Liverpool i dalje vodi sa 80 bodova, Chelsea na drugom mjestu ima dva boda manje, dok je Manchester City treći sa šest bodova manje. Međutim, ‘Građani’ imaju dvije utakmice manje i s dvije pobjede izjednačili bi se na vrhu s Liverpoolom uoči posljednja dva kola.U derbiju začelja Sunderland je deklasirao Cardiff City 4-0 i pobjegao iz zone ispadanja. Golove su postigli Connor Wickham (26,86), Fabio Borini (45%2B1-11m) i Emanuele Giaccherini (76). Gosti su od 45. minute igrali bez isključenog Cale.S današnja tri boda Sunderland je skočio na 17. mjesto sa 32 boda, koliko ima i Norwich City na 18. mjestu koje vodi u niži rang natjecanja. Fulham na 19. mjestu ima 31 bod, a Cardiff je posljednji sa 30 bodova.REZULTATI:

Liverpool – Chelsea 0-2 (Demba Ba 45%2B3, Willian 90%2B3)

Sunderland – Cardiff City 4-0 (Wickham 26,86, Borini 45%2B1-11m, Giaccherini 76)

U subotu:

Manchester United – Norwich 4-0 (Rooney 41-11m,48, Mata 64,73)

Swansea City – Aston Villa 4-1 (Bony 10,90%2B4-11m, Shelvey 26, Pablo 73 / Agbonlahor 22)

Stoke City – Tottenham 0-1 (Danny Rose 33)

WBA – West Ham 1-0 (Saido Berahino 11)

Fulham – Hull City 2-2 (Dejagah 55, Amorebieta 58 / JELAVIĆ 75, Long 87)

Southampton – Everton 2-0 (Alcaraz 1-autogol, Coleman 31-autogol)