Polufinale Lige prvaka: Na krilima Messija Barcelona razmontirala Liverpool (VIDEO)

01 Maja
23:10 2019

U drugoj utakmici polufinala Lige prvaka, Barcelona je u srijedu navečer, u duelu ekipa koje su zajedno osvojile 10 evropskih naslova, savladala Liverpool sa 3:0 i napravila ogroman korak ka devetom nastupu u finalu.

Mada rezultat govori drugačije, katalonski tim je na Camp Nouu do pobjede teško, jer je Liverpool odigrao odličnu utakmicu u kojoj mu je za bolji rezultat trebalo samo malo više sreće i bolja realizacija prilika.

Prelomni trenutak desio se u 26. minuti kada je Barcelona iz svoje jedine prave šanse u prvom dijelu postigla gol. Asistenciju Jordija Albe odlično je iskoristio Luis Suarez, koji je načeo mrežu svog bivšeg kluba.

Kazna za neiskorištene šanse

Urugvajski napadač tako je postao strijelac jubilarnog 500. pogotka koji je Barcelona postigla u Ligi prvaka.

Liverpool je u drugom poluvremenu imao niz jako dobrih prilika, ali ih nije iskoristio, a kazna mu je stigla u 75. minuti, kada je Lionel Messi postigao pogodak za 2:0. I kada se igra engleskog predstavnika raspala, Messi je u 82. minuti povisio pobjedu Barcelone. U 84. minuti Liverpool je imao priliku ublažiti poraz, ali je Mohamed Salah s pet metara, pred praznim golom, pogodio stativu.

Revanš se igra 7. maja na stadionu Anfield u Liverpoolu.

U prvoj utakmici polufinala, Ajax je u utorak navečer u Londonu savladao domaći Tottenham 1:0 i stekao veliku prednost za revanš, koji je na programu 8. maja na stadionu u Amsterdamu.