Pogodio iz slobodnjaka : Misimović strijelac u pobjedi Dinama (VIDEO)

30 Oktobra
15:48 2011

Svojim trećim ovosezonskim pogotkom Zvjezdan Misimović, reprezentativac Bosne i Hercegovine, načeo je mrežu Tom Tomska u 2-0 pobjedi njegova Dinama iz Moskve. Dinamo je u 29. kolu ruskog prvenstva imao najlakše gostovanje – kod posljednjeplasiranog sastava iz Tomska koji, statistika kaže, zadnjih 13 utakmica nije slavio, a Dinamo je bio osmi uspješniji rival u osam posljednjih susreta.Misimović je priliku, konačno, dobio od prve minute, a treneru Sergeyju Silkinu se iskupio pogotkom u 28. minuti. Konačan rezultat postavljen je već u 39. minuti. Kevin Kuranyi, bivši njemački napadač Schalkea, bio je strijelac. Bio je to deveti pogodak 29-godišnjeg centarfora.Tomu nije pomoglo niti isključene gostujućeg nogometaša Vladimira Granata u 65. minuti.Dinamo je ovom pobjedom "preskočio" svoje gradske rivale Spartaka i Lokomotiva te se sada nalazi na trećoj poziciji sa 54 boda, četiri manje od CSKA, a šest od vodećeg Zenita.)(Kliker.info-Totalsport)