Počela Liga prvaka : Thiago Silva pogodio za veliki bod Milana protiv Barcelone

14 Septembra
04:48 2011

Najzanimljiviji dvoboj  programa Lige prvaka između Barcelone i Milana završio je neodlučeno 2-2.  Gosti iz Milana na samom početku susreta šokirali su domaćina. Alexandre Pato se sjurio s centra i zabio je za vodstvo Milana 1-0. Nakon toga uslijedila je opsada Milanova gola, ali tek je u 36. minuti Barca uspjela poravnati i to nakon genijalnog poteza Lionela Messija, koji je driblingom izbacio iz igre cijelu obranu Milana, te je poslužio Pedra koji je iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu za 1-1.U 50. minuti Barca je povela sa 2-1, a zabio je David Villa iz slobodnog udarca sa 25 metara. Barcelona je nakon toga imala još nekoliko izglednih prilika, potpuno je kontrolirala igru, ali umjesto povećanja vodstva doživila je šok. U sudačkoj nadoknadi nakon kornera za Thiago Silva (90+2) zabio je  za 2-2.Milan je nastupio znatno oslabljen bez ozlijeđenih Robinha i Ibrahimovića.

Borussia Dortmund je na domaćem terenu protiv Arsenala odigrala neodlučeno 1-1, a strijelac za Borussiju bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je u igru ušao u 69. minuti.Domaćini su u prvih deset minuta imali dvije odlične prilike, prvo je promašio Grosskreutz, a potom i Kagawa. Nakon toga uslijedilo je razdoblje bez uzbuđenja, a pred kraj poluvremena, u 42. minuti Arsenal je poveo. Theo Walcott je asistirao Robinu Van Persieju, koji pogađa za 1-0. Domaćini su došli do poravnanja 89. minuti, a pogodak je zabio Ivan Perišić koji je pogodio mrežu  volejem sa vrha 16-erca. Šest minuta prije toga je namjestio odličnu šansu Goetzeu, koji je nije iskoristio.

Porto je na domaćem terenu svladao Šahtar sa 2-1, a oba hrvatska reprezentativca Darijo Srna i Eduardo da Silva bili su u početnom sastavu Šahtara.Prvo poluvrijeme bilo je prepuno uzbuđenja, u 10. minuti Porto je mogao povesti iz 11-erca, ali je udarac Hulka obranio vratar Šahtara. Kazna za neiskorišteni 11-erac stigla je već u 13. minutu kada je Šahtar poveo golom Luiza Adriana.Porto je poravnao 28. minuti, a strijelac je bio Hulk nakon asistencije Fernanda. Nakon što su prokockali vodstvo momčad Šahtara je u 40. minuti ostala i sa igračem manje, crveni karton dobio je branič Rakicki. Zbog toga je trener Lucescu zamijenio Eduarda da Silvu, te je u igru uveo braniča Kučera.Pobjedu Portu donio je Kleber u 51. minuti.

Olympiakos je poražen od Marseillea sa 0-1, a striejlac je bio  Lucho González (51). Chelsea je pobijedio Bayer Leverkusen  2-0. Chelsea je poveo u 67. minuti golom Davida Luiza nakon asistencije Fernanda Torresa, a konačnih 2-0 postavio je Juan Mata (90+2)Genk i Valencia su odigrali  0-0, a neodluečno je bilo i dvoboju Viktoria Plzen i BATE Borisov (1-1)APOEL je svladao Zenit  2-1. Za Apoel su strijelci bili Gustavo Manduca (72) i Ailton (75) , a za Zenit Zirjanov 63