Pobjednički niz nastavljen : Mladi slavili u Luksemburgu

03 Marta
07:16 2010

Reprezentativci Bosne i Hercegovine do 21 godine slavili su danas pobjedu nad svojim vršnjacima u Luksemburgu (0:1). Jedini pogodak postigao je Josip Ćorić u 73. minuti iz penala.Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-21) u svojoj petoj kvalifikacionoj utakmici ostvarila je drugu pobjedu i to kao gost protiv Luksemburga. Štoper Luksemburga Malget je u 52. minuti faulirao Sesara te zaradio drugi žuti karton, odnosno put u svlačionicu prije vremena. Upravo to je olakšalo posao izabranicima Branimira Tulića, pa je dvadesetak minuta kasnije savladan golman domaćih Heil. Pogodak vrijedan tri boda za naše mlade snage postigao je Josip Ćorić u 73. minuti, koji je realizirao udarac sa jedanaest metara. Ćorić je u 60. minuti u igru ušao umjesto Subašića. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a Luksemburg je ostao i bez Siebenalera koji je pocrvenio u sudijskoj nadoknadi.