Ovo više nije vijest: City slavio, Džeko ponovo pogodio (VIDEO)

05 Novembra
21:52 2011

Odličnu utakmicu u okviru 11. kola engleske Premier lige na Loftus Roadu u Londonu odigrali su Queens Park Rangersi i Manchester City. Na kraju su nova tri boda upisali izabranici Roberta Mancinija pobjedom od 3:2.Domaći fudbaleri su do prednosti do&scaronli u 28. minuti utakmice. Joey Barton je izveo slobodan udarac, a najbolje se u kaznenom protoru Građana sna&scaronao Jay Bothroyd koji donosi domaćim prednost od 1:0. Imali su potom domaći jo&scaron nekoliko dobrih prilika, no lopta nije htjela u gol Citya. Kazna za proma&scaronene &scaronanse stigla je u 43. minuti. Edin Džeko dobija loptu na lijevoj strani, sjajno se probija do kaznenog prostoa i pored tri domaća fudbalera pogađa mrežu Kennya. Veliku priliku za vodstvo Citya u 45. minuti propu&scaronta Sergio Aguero koji pogađa stativu gola domaćih u samom fini&scaronu prvog dijela.

QPR bolje otvaraju drugo poluvrijeme. Barton na samom početku odlično &scaronutira, no Hart brani njegov poku&scaronaj. City do vodstva stiže u 52. minuti. Džeko ponovo odlično probija po lijevoj strani i u kaznenom prostoru nalazi Silvu koji pogađa za vodstvo gostiju iz Manchestera. Samo dvije minute kasnije jo&scaron jedna dobra prilika za Džeku, no ovoga puta je na&scaron reprezentativac pucao neprecizno. Potom su Džeko i Aguero imali po jo&scaron jednu priliku, no Kenny je odlično reagovao. QPR do poravnanja stiže u 69. minuti i to nakon &scaronto pomoćni sudac nije vidio čisti ofsajd domaćeg fudbalera, a gol za izjednačenje postiže Bothroyd. Do nove prednosti City dolazi u 74. minuti. Nakon odličnog centar&scaronuta Kolarova, najvi&scaroni u skoku je Yaya Toure koji pogađa za 3:2, &scaronto će se na kraju ispostaviti i kao gol za nova tri boda Građana.Edin Džeko je igrao do 88. minute kada je zamjenjen Kolom Toureom.