Ovo se ne viđa svaki dan : Pet golova Lewandoskog za samo 15 minuta (Video)

23 Septembra
03:02 2015

Lew5Njemački velikan Bayern deklasirao je Wolfsburg 5-1 u susretu 6. kola Bundeslige, a junak utakmice bio je peterostruki strijelac Robert Lewandowski. Premda je zabio pet golova Lewandoski nije uspio oboriti rekord Dietera Mullera koji je 1977. zabio šest pogodaka za Koln. Međutim, postao je vlasnikom najbržeg hat-tricka u povijesti Bundeslige. Trebale su mu četiri minute, a dosadašnji rekord držao je Michael Tonnies koji je 1991. godine zabio tri gola za Duisburg u razmaku od pet minuta. Poljski napadač je postao i prvi igrač u povijesti Bundeslige koji je zabio pet golova za devet minuta.Wolfsburg je poveo u 26. minuti lijepim pogotkom Daniela Caligiurija na asistenciju Juliana Draxlera.

Gosti su u 39. minuti mogli i povisiti vodstvo, no udarac Josua Guilavoguija s centra je završio u okviru gola. Francuski veznjak je umalo iskoristio pogrešku Bayernova vratara Manuela Neuera koji je istrčao daleko od svog gola kako bi spasio jednu loptu, no lopta mu je pobjegla do Guilavoguija koji je opalio s centra i skoro pogodio. Bayern je u prvom poluvremenu imao dvije lijepe prilike, no nije uspio svladati Diega Benaglija. Međutim, u nastavku susreta Bavarcima je trebalo svega sedam minuta da okrenu rezultat, a 15 minuta da zabiju čak pet golova, a svih pet je zabio je Robert Lewandowski kojeg je Pepe Guardiola u prvom poluvremenu držao na klupi. Poljski reprezentativac je pet golova zabio u razmaku od devet minuta i to od 51. do 60. minute. Posebno lijep bio je peti pogodak, kojeg je zabio iz voleja sa 15-16 metara.