Ovjerena viza za Svjetsko prvenstvo : Veliki preokret Zmajeva i pobjeda u Žilini (VIDEO)

10 Septembra
18:28 2013
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Žilini selekciju Slovačke sa 2:1, te su na taj način još jedan korak bliže Svjetskom prvenstvu.Nakon  mirnih pet minuta u kojima nije bilo uzbuđenja u samo desetak sekundi stvorili smo dvije velike prilike. Prvo je Misimović šutirao sa šest-sedam metara, ali je golman Slovačke Jan Mucha odlično odbranio, da bi potom Džeko šutirao s vrha kaznenog prostora, no Mucha i njegov udarac brani.Slovaci su prvu prijetnju prema našem golu imali u 16. minuti. Weiss je završio kontranapad Slovačke, a njegov udarac je Asmir Begović sjajno odbranio. Slovaci su bili opasniji u nastavku prvog poluvremena. U 33. minuti  Hamšik sjajno centira s lijeve strane, Nemec šutira glavom, a lopta odlazi pored desne stative Asmira Begovića. Potom je pokušao i Weiss, ali je Begović odbranio.

Ipak, u 42. minuti Slovačka dolazi do vodstva. Lulić je izgubio loptu, Slovaci su odigrali brz kontranapad, kojeg je završio Marek Hamšik za vodstvo Slovačke od 1:0.Naša selekcija je u finišu prvog poluvremena imala dvije dobre prilike. Pjanić je prvo šutirao glavom,  Mucha je odbranio, da bi Džeko u nastavku akcije šutirao preko gola sa pet metara.Slovaci su otvorili drugo poluvrijeme velikom šansom. Weiss je šutirao, a lopta je pogodila stativu. Pokušali su potom naši uzvratiti. Imali su nekoliko dobrih pokušaja, no lopta nije željela u gol.Do gola smo stigli u 69. minuti. Nakon odlično izvedenog kornera, Bičakčić je smjestio loptu u mrežu za poravnanje rezultata na 1:1.Nemec je prijetio četiri minute kasnije.  Dobro je šutirao sa 16 metara, a lopta je otišla pored stative. Potpuni preokret je došao u u 78. minuti. Samo minut nakon što je ušao u igru Izet Hajrović je fantastičnim udarcem pogodio mrežu Muche za vodstvo naše selekcije od 2:1.(Kliker.info-Sport)