Osma titula:Nevjerovatni Novak Đoković nakon preokreta osvojio Australian Open!

02 Februara
14:18 2020

Novak Đoković osvojio je novu titulu na Australian Openu nakon što je danas u finalu pobijedio Dominica Thiema sa 3:2, po setovima 6:4, 4:6, 2:6, 6:3 i 6:4.

Ipak, Austrijanac u sedmom gemu vraća break. Njegova sreća nije dugo trajala, jer je u ključnom gemu na break šansu Novaka Đokovića napravio duplu servis grešku i poklonio je prvi set srbijanskom teniseru, (6:4).

Drugi set donosi zaista odličan tenis. Thiem je ovog puta bolje ušao u ovaj dio meča, pravi break u trećem gemu, ali ga i vraća Novaku u osmom.

Međutim, već u narednom gemu Thiem ponovo oduzima servis Đokoviću, a zatim i sigurnim servisom dolazi do osvajanja drugog seta sa 6:4 i poravnava rezultat na 1-1 u setovima.

Thiem fantastično otvara treći set. Napravio je dupli break i poveo je sa 4:0. Do kraja ovog seta sigurna igra Austrijanca koji osvaja set sa 6:2 i dolazi do prednosti od 2-1.

Na otvaranju četvrtog seta Novak odmah oduzima servis Thiemu. Igrao je sjajno srbijanski teniser, spasio je zatim i dvije break lopte i potvrdio je gem na svoj servis.

Do kraja je Đoković bez većih problema završio posao i došao je do osvajanja seta sa 6:4 i pobjede od 3-2.

Đokoviću je ovo osmi trofej na Australian Openu i ukupno 17. Grand Slam titula u karijeri.