Osiguran plasman u Ligu A : Robijevi zmajevi remijem u Beču ovjerili prvo mjesto u grupi (Video)

16 Novembra
02:12 2018

Fudbalska reprezentacija BiH remizirala je bez golova protiv Austrije na stadionu Ernst Happel“ u Beču u okviru posljednje utakmice Lige B grupe 3 Lige nacija, te je kao prvoplasirana izborila plasman u A diviziju naredne sezone.

Već na samom startu Bosna i Hercegovina je imala priliku preko Edina Džeke da stigne do vodstva, ali je udarac kapitena izblokiran. U četvrtoj minuti susreta Alaba je prijetio našem golu, a Šehić je bio siguran. Pritisak naše reprezentacije mogao se isplatiti u šestoj minuti susreta kada je Šunjić šutirao glavom, ali njegov udarac nije pronašao put do mreže.

Austrija je u 25. minuti susreta prijetila golu naše reprezentacije preko Alabe čiji udarac je otišao preko Šehićevog gola. Odmah na drugoj strani Višća je odlično šutirao, a domaći golman je bio na visini zadatka. BiH je bila dominantnija ekipa u prvom dijelu, a do kraja prvih 45 minuta Džeko i Višća su imali priliku da postignu pogodak, međutim nisu bili dovoljno precizni da dovedu našu reprezentaciju u vodstvo.

Drugi dio susreta Austrija je krenula ofanzivnije prema golu naše reprezentacije, a u 51. minuti susreta golu Šehića prijetili su Hinteregger i Arnautović, ali njihovi udarci nisu ugrozili naš gol. Nakon prilika Austrije, BiH je preuzela inicijativu i zaredala nekoliko prilika. Prvo je Džeko u 56. minuti šutirao, njegov udarac brani golman Austrije.

Samo dvije minute ponovo je Dijamant bio u prilici, ali je udarac završio iznad prečke. U 64. minuti susreta Duljević je testirao domaćeg golmana koji je uz dosta muke sačuvao svoj gol i loptu izbacio u korner. Nakon kornera, Zukanović je sjajno šutira, a lopta otišla pored gola.

Austrija je u 73. minuti susreta imala odličnu priliku nakon kornera, ali udarac nije ugrozio Šehićev gol. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, pa je meč okončan rezultatom 0:0. Naša reprezentacija je osvojila bod u Austriji koji joj je donio plasman u Ligu A.