Operacija Oman: Reprezentacija BiH slavila u Cannesu

09 Juna
18:32 2009

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas prijateljsku utakmicu s odgovarajućom selekcijom Omana. Završilo je 2:1 za našu reprezentaciju. Utakmica je igrana u Cannesu pred izuzetno malim brojem gledatelja u pravoj pozorišnoj atmosferi. Naša reprezentacija počela je utakmicu u sastavu: Supić, Pandža, Spahić, Muratović, Topić, Jahić, Rahimić, Salihović, Ibričić, Misimović i Džeko.Oman je prvi zaprijetio već u 5. minuti preko Rabia, koji je na sreću neprecizan, a nešto kasnije Al Housni pogađa stativu Supićevog gola. Uslijedio je dio dominacije naših igrača koji ne koriste dosta grešaka u obrani Omana.Praktično iz prve prave prilike dolazimo u vodstvo. Edin Džeko vara jednog protivničkog braniča i zabija za 1:0. Nešto kasnije Džeko je ponovno u dobroj prilici, ali ovoga puta je napadač Wolfsburga bio neprecizan. U 22. minuti brzu akciju Salihovića i Džeke u pogodak propušta pretvoriti Muratović. Igrala se 29. minuta kada naš kapetan u svome kaznenom prostoru ruši Al Housnia, a sudac dosuđuje penal za Oman. Udarac Al Housnia s bijele točke odlično je zaustavio Nemanja Supić.

Oman, ipak, u istoj minuti dolazi do poravnanja. Odličnom akcijom reprezentativci Omana izigrali su našu obranu, a Hadid pogađa za 1:1. Do kraja prvog djela reprezentativci Omana su još jednom zaprijetili iz slobodnjaka, ali je stativa spasila Supića.Blažević odmah na početku drugog djela pravi izmjenu i umjesto Topića uvodi Adnana Mravca. Početak nastavka protekao je u igri na sredini terena s dosta grešaka s obje strane. Prvi je zaprijetio Ibričić, koji nakon odlične akcije naše reprezentacije, loše šutira.Na pravu priliku čekali smo sve do 66. minute kada Misimović odlično ubacuje iz slobodnog udarca i nalazi Borisa Pandžu, ali ovaj iz dobre situacije loše šutira glavom.Blažević u vatru gura Miralema Pjanića koji mijenja Ibričića i odmah unosi živost u igru naše reprezentacije.Velika sparina umrtvila je igru obje reprezentacije, te smo do posljednjih desetak minuta vidjeli jako malo dobrog nogometa. U 84. minuti Sejad Salihović odličnim pogotkom iz slobodnog udarca pogađa za 2:1. Spomenimo da je prije ovoga postignutog gola udarac probao i Džeko, ali je šutirao pravo u protivničkog vratara.Do kraja vrijedi spomenuti tek verbalni okršaj Džeke i jednog od reprezentativaca Omana. Naš je reprezentativac odmah nakon ovog koškanja zamijenjen, a umjesto njega je ušao Semir Štilić.

Marseille prati Spahića            Na tribinama stadiona u Nantesu viđen je i novi trener Marseillea Didier Deschamps, koji je navodno pratio učinak Emira Spahića. Da li je Deschamps zadovoljan viđenim nije nam poznato (Kliker.info-Sportin)