OI Peking 2008. : Nevjerojatni Bolt za zlato i rekord istrčao 9,69!

16 Augusta
15:52 2008

Jamajčanin Usain Bolt najbrži je čovjek na svijetu. U utrci na 100 metara došao je do zlata novi svjetskim rekordom koji sada iznosi 9.69.. Bolt je odlièno startao i odmah stvorio prednost koja mu je omogućila da poèinje slaviti već 20 metara pred ciljem. – Došao sam u Peking osvojiti zlato, to je bio moj glavni i jedini cilj. Nisam ni znao da sam postavio novi svjetski rekord dok nisam istrčao pobjednički krug. Sada ću sve misli usmjeriti na utrku na 200 metara. Došao sam ovdje potpuno spreman i idem po novo zlato – izjavio je Bolt neporedno nakon finalne utrke. Do drugog mjesta došao je Richard Thompson iz Trinidad i Tobaga sa 9.89 što je njegov osobni rekord, dok je treæi završio Amerikanac Walter Dix sa 9.91. Glavni konkurent Bolt, Asafa Powell završio je tek na petom mjestu istrčavši 9.95, te tako potvrdio kako ipak nije čovjek za velike utrek Tyson Gay nije uspio ni izboriti finale, ozljede su oèito ostavile traga i u polufinalnoj završio je tek peti.