Odgođeno slavlje : Leicester će biti prvak, ali ne ovoe sedmice (Video)

01 Maja
17:55 2016

leicester1Derbi susret 36. kola engleskog Premiershipa između Manchester Uniteda i Leicestera igran na Old Traffordu okončan je bez pobjednika 1:1.

Crveni đavoli su poveli već u 8. minuti kada je Valencia dobro ubacio sa desne strane, a na pravom mjestu je bio Martial poslavši loptu kroz noge Smeichelu za oduševljenje na Old Traffordu. Imali su domaći nakon toga i novu dobru šansu preko Lingarda, ali sjajno je intervenisao čuvar mreže Lisica i spasio je svoj tim.

Kazna je uslijedila već u 14. minuti kada je nakon ubačaja iz prekida stoper Morgan dobro reagovao i iz blizine je matirao De Geu za 1:1. Do isteka prvih 45 minuta nije bilo pravih šansi, iako je Manchester imao više od igre.

Martial je prijetio prvi i u nastvaku, međutim neuspješno, a najbolju šansu gosti su imali u 71. minuti kada je De Gea fenomenalno odbranio udarac Mahreza. Domći su mogli do pobjede u u 79. minuti, ali je Snalling glavom nakon ubačaja pogodio stativu i do kraja je ostalo 1:1.

Leicester je u 87. minuti ostao i bez isključenog Daniela Drinkwatera koji je zaradio drugi žuti karton.