Nova senzacija u Kataru : Iran u nadoknadi sa dva gola srušio Balea i društvo (Video)

25 Novembra
14:46 2022

Na otvaranju drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva igrali su Vels i Iran, vidjeli smo sjajnu utakmicu, a na kraju je Iran slavio sa 2:0!

Potpuno je zasaluženo Iran slavio danas, a do prvog gola stigao je “tek” u 98. minuti! Prethodno su propustili velik broj šansi, stativa je dva puta spašavala Velšane, koji su od 86. minute igrali i s igračem manje zbog isključenja golmana Waynea Hennesseya.

Heroj Irana je danas bio Roozbeh Cheshmi, koji je postigao prvi gol, da bi potom pobjedu ovjerio Rezaeian.

Agresivno su Iranci ušli u utakmicu, ali je prvu priliku na meču imao Vels u 11. minuti. Moore je šutirao nakon ubačaja s desne strane, ali golman Irana je odbranio.

U 16. minuti Iranci stižu do pogotka, ali nakon velikog njihovog slavlja gol je poništen jer se strijelac nalazio u ofsajdu.

Do kraja poluvremena igralo se dosta tvrdo i nije bilo previše uzbuđenja.

Nevjerovatne scene vidjeli smo u 52. minuti. U jednom napadu su Iranci dva puta pogađali stativu, a onda je Hennessey odbranio i zicer jednom njihovom igraču… Okvir gola su tresli Ali Gholizadeh i Azmoun.

Nastavio je Iran dominirati i u 72. minuti je opet opasno prijetio. Lukavo je šutirao Ansarifard, ali Hennessey vrhovima prstiju odbija loptu u korner.

Vels je u 82. minuti mogao kazniti promašaje Irana, ali je Daviesov šut odbranio Hosseini. Potom je sijevnula kontra Iranaca, a istrčali Hennessey brutalno faulira Taremija na tridesetak metara od svog gola.

Bio je to klasičan nokaut, a sudija Escobar golmanu Velsa pokazuje samo žuti karton! No, nakon poziva iz VAR sobe morao je preinačiti svoju odluku i Hennesseyu pokazi put ka svlačionici.

Igrali su tako Iranci od 87. minute s igračem više, a već u 88. je Torabi imao šansu. Šutirao je preko gola.

Nastavio se veliki pritisak Irana i u nadoknadi, a na isteku 98. minuta Roozbeh Cheshmi postiže gol za pobjedu. Dočekao je jedan odbijanac na više od 20 metara od gola, te poslao loptu u donji lijevi ugao gola Velsa!

Pogodio je za 1:0, a onda minut poslije Iranci stižu i do drugog gola nakon kontranapada. Za konačnih 2:0 je pogodio Rezaeian.