Noć malog princa : Majstorije Pjanića za visoku pobjedu Rome (Video)

16 Februara
23:17 2014

mireroma2Fudbaleri Rome savladali su večeras u 24. kolu italijanske Serie A na svom Olimpicu ekipu Sampdorije s 3:0, a fantastičnu igru je pružio Miralem Pjanić.Naš velemajstor je dirigovao igrom Vučice. Sve akcije su kretale od njega, ali je nakon početne uspavanke prvu veliku priliku Roma imala u 26. minuti kada je udarac Gervinha s gol crte izbacio Gastadello.Pjanić je napravio priliku za Destra u 31. minuti, ali je napadač Rome zakasnio na ubacivanje s desne strane. Mali princ je i devet minuta kasnije poslužio Kevina Strootmana, ali ovaj promašuje nevjerovatnu priliku.Ipak, na odmor je Roma otišla s vodstvom.

Pjanić je u 44. minuti fantastično izveo korner, a Mattija Destro sjajno skače, te pogađa mrežu Sampdorije za prednost Vučice od 1:0 na poluvremenu.Nastavak je donio još bolju igru Rome i Miralema Pjanića. Zvijezda naše selekcije je u 54. minuti pokazala zašto je među najboljim izvođačima slobodnih udaraca na svijetu. Fantastično je pogodio s gotovo 30 metara za prednost Rome od 3:0.Samo tri minute kasnije novi gol u mreži tima iz Genoe. Ovog puta je asistirao Gervinho, a pogodio je ponovo Destro za uvjerljivih 3:0.Stvarala je Roma kad je željela prilike pred golom Sampdorije, a Pjanić je imao u 68. minuti dobru šansu koja je završila preko golaq.Sampa je od 81. minute igrala bez Gastadella, koji je isključen, ali se do kraja rezultat nije mijenjao, te je ostalo 3:0 za Romu.Pjanić je odigrao kompletnu utakmicu i to na vrhunski način. (Kliker.info-SportSport)