Nezapamćena senzacija : Južna Koreja izbacila Njemačku sa Svjetskog prvenstva (Video)

27 Juna
22:42 2018
Velika senzacija desila se u 3. kolu grupe F Svjetskog prvenstva u meču u kojem je aktuelni svjetski prvak Njemačka poražena od Južne Koreje 2:0 i eliminisana je sa Mundijala u Rusiji.

Prvo poluvrijeme između Njemačke i Južne Koreje nije ispunilo očekivanja. Elf je imao mnogo više loptu u svojim nogama, ali skoro da nisu napravili pravu šansu.

S druge strane, Korajanci su imali veliku šansu u 25. minuti kada Heung-Min Son sa nekoliko metara nije uspio zahvatiti loptu iz dobre situacije, a Nijemci su najbolju šansu imali u 41. minuti kada je Hummels ostao sam, ali slabo je šutirao i Hyun-Woo Cho je zaustavio udarac.

Goretzka i Werner su imali velike šanse na početku drugog dijela, ali Nijemci su se evidnetno mučili i jako teško su stvarali prilike. Nijemcima je trebao gol i pobjeda za prolaz dalje, Low je pokušao izmjenama, ali ni to nije pomoglo.

Tri minute prije kraja Hummels je sa pet metara promašio zicer glavom, a u sudijskoj nadoknadi Young-Gwon Kim i Heung-Min Son šokirali su Elf sa dva gola za pobjedu Južne Koreje 2:0 i Njemačka je  ipak zasluženo ispala.