Neuspjela namještaljka : Masovna tuča igrača i rukovodstava Čelika i Leotara

24 Aprila
18:28 2010

Fudbaleri Leotara slavili su u Zenici protiv Čelika, dok je Rudar u Prijedoru savladao Slobodu, u okviru 25. kola Premier lige BiH. Jedini pogodak na utakmici u Zenici postigao je fudbaler trebinjskog Leotara Nenad Zečević u 69. minuti.U službenim prostorijama Bilinog polja je nakon utakmice izbila tuča između igrača i stručnih klubova. lakše je povrijeđen igrač Čelika Aladin Isaković, kojeg je, navodno, udario golman Leotara Novica Berak. Policajci i redari su ubrzo uspjeli uspostaviti red. Nezvanično, tuča je epilog neuspješne namještaljke utakmice u kojoj je domaćin trebao do spasonosnih bodova, na šta su gosti pristali, ali nisu ispoštovali dogovoreni scenarij. Ključna osoba u ovoj transakciji bio je Siniša Mulina, bivši reprezentativac BiH. Na današnjoj utakmici on je bio službeni predstavnik Leotara. Uobičajena press-konferencija nije održana.Rudar je kod kuće sa 1:0 savladao tuzlansku Slobodu, a strijelac jedinog gola bio je Mirza Džafić u 39. minuti susreta.Na Grbavici se od 19:30 sati igra susret između Željezničara i Modriče, dok je preostalih pet susreta na rasporedu u nedjelju, kada će se sastati Borac – Travnik, Slavija – Velež, Zvijezda – Sarajevo, Široki Brijeg – Laktaši i Zrinjski – Olimpik.  (Kliker.info-FTV)