Luda završnica : Nesretni Meksikanci pali u finišu, veliki preokret Holanđana

29 Juna
20:13 2014

Roben1Reprezentacija Holandije sa dva pogotka postignuta u samom finišu današnje utakmice protiv Meksika uspjela se plasirati među osam najboljih reprezentacija svijeta.Meksiko je cijelim tokom drugog poluvremena imao prednost od 1:0, ali je na kraju poražen rezultatom 2:1.Prvo veliko uzbuđenje vidjeli smo nakon sedamnaest minuta igre, a nakon odlične akcije u velikoj prilici za Meksiko našao se Herrera koji je šutirao pored gola. Pet minuta kasnije dalekometnom paljbom zaprijetio je Salcido, ali je Cillessen loptu skrenuo u korner.

Tri minuta prije kraja prvog dijela u prilici se našao Dos Santos, ali je njegov udarac iskosa odbranio golman Holandije. U posljednjem minutu prvog poluvremena u dobroj situaciji našao se Robben, ali se spotakao između dva čuvara i prilika je propala. Holanđani su tražili jedanaesterac, ali se arbitar nije oglasio.Samo četiri minuta igre bila su dovoljna Mekisku da povede sa 1:0. Sjajni Dos Santos preciznim udarcem sa dvadesetak metara matirao je Cillessena za veliko slavlje Sombrerosa.

U 57. minutu u velikoj prilici našao se De Vrij, ali je sjajnom intervencijom Meksikance spasio golman Ochoa. Tri minuta kasnije u prilici se našao Sneijder čiji su udarac izblikirali mekički stoperi. Arjen Robben prijetio je petnaest minuta pred kraj nakon solo prodora, a i ovog puta istakao se odlični Gulierno Ochoa.Tri minute prije kraja Holandija je uspjela izjednačiti. Robben je izveo korner, Huntelaar loptu spustio za Sneijdera koji je natrčao na nju i precizim udarcem pogodio mrežu Meksikanaca.U četvrtom minutu sudijske nadoknade Holanđani su došli do velikog trijumfa, a strijelac je bio Huntelar iz penala nakon što je nepropisno zaustavljen Arjen Robben. (Kliker.info-SportSport)