Nema više nade za nas: BiH – Grčka 0 : 4

12 Oktobra
03:45 2006

Ni iz trećeg pokušaja naša reprezentacija nije uspjela izvući pozitivan rezultat protiv reprezentacije Grčke koja je uz veliku pomoć sudija došla do ubjedljive pobjede od 4:0. Nakon utakmice protiv Mađarske i sudije sa Kipra, susret protiv Grčke ćemo pamtiti po ruskom sudiji Yuriu Baskakovu koji je prvo u devetom minutu sudio penal koji većina sudija sa FIFA i UEFA licencom ne bi sudilo, da bi na samom početku drugog poluvremena dao Saši Papcu direktan crveni karton za prekršaj koji ovaj uopšte nije napravio. I dok sudija još i ima alibi za sviran penal, jer je napucana lopta u ruku pogodila Dalibora Šilića teško je reći da ima alibi za crveni karton koji je dobio Saša Papac.
Naime Spahić je u prvim minutama drugog poluvremena napravio prekršaj na samoj ivici šesnaesterca i bez obzira što ni taj prekršaj nije postojao on je kao poslednji igrač trebao dobiti crveni karton, ali je njega dobio Saša Papac koji je od mjesta dešavanja bio udaljen preko desetak metara, ali je nekad zaista teško razumiti sudije tako da ćemo se zadržati na konstataciji da smo po ko zna koji put oštećeni od strane ljudi u crnom.
Što se same igre naše reprezentacije tiče ona je i ličila na nešto do 82. minute kada primamo drugi pogodak nakon koga su uslijedila još dva koja idu na duši odbrani i vrataru Tolji koji je na poluvremu zamijenio povrijeđenog Hasagića. Do te 82. minute smo imali terensku inicijativu koju ipak nismo uspjeli pretvoriti ni u izglednije prilike, a kamoli u pogodke tako da se pokazalo da su grčki defanzivci puno kvalitetniji nego naši ofanzivci.
Sa ovim porazom došli smo u vrlo tešku situaciju jer već sada imamo pet bodova zaostatka za Grčkom i Turskom koja je večeras sa 5:0 savladala Moldaviju i koje još imaju i utakmicu manje, a tek nas očekuju gostovanja kod Norveške, Grčke, Turske i Mađarske koja je danas doživjela veliki kiks jer je poražena na Malti sa 2:1. Do sledećeg susreta koji igramo u Noveškoj ima više od pola godine i zaista se nadamo da će se do tada puno toga promjeniti jer bez obzira na sudijske pogreške očigledno je da u reprezentaciji puno toga ne štima onako kako bi trebalo.