Naklon do poda : Rukometaši Vardara prvaci Evrope

03 Juna
07:20 2019
Vardar's team celebrates after winning the Final Four Champions League handball final match between HC Vardar and Telekom Veszprem in Cologne, Germany, Sunday, June 2, 2019. (AP Photo/Martin Meissner)

Rukometaši Vardara iz Skoplja novi su klupski prvaci Evrope.

Šampion Sjeverne Makedonije je u nedjelju u finalnoj utakmici završnog turnira EHF Lige prvaka u Kelnu (Njemačka) bio bolji od mađarskog Vezsprema sa 27:24 i tako drugi put postao prvak Starog kontinenta.

Makedonski tim odlično je odigrao prvih 30 minuta, pa na pauzu između dva poluvremena otišao s prednošću od pet golova (16:11).

Na startu drugog dijelu mađarska ekipa je zaigrala furiozno te se u potpunosti vratila u utakmicu već u 41. minutu, kada se prednost Vardara istopila na jedan gol.

Ipak, igrači tima iz Skoplja uspijevali su održati prednost, a meč je na koncu prelomljen kada je u 59. minutu hrvatski internacionalac Ivan Čupić pogodio iz sedmerca za, ispostavit će se, konačnih 27:24.

Treće mjesto Barceloni

Makedonski tim predvodio je Moraes sa šest postignutih golova, Čupić je postigao jedan manje, dok je četiri puta protivničkog golmana savladao Kristopans.

S druge strane, najbolji strijelac poraženog Veszprema bio je Mahe sa šest golova, četiri je upisao Tonnesen, a tri pogotka Nenadić.

Rukometaši Barcelone osvojili su treće mjesto na završnom turniru Lige prvaka.

Katalonski velikan, kojeg je u polufinalu neočekivano eliminirao skopski Vardar, u susretu za treće mjesto ranije u nedjelju je pobijedio poljski Kielce sa 40:35 (20:16).

Španski klub do pobjede su predvodili Mem sa osam i Dolenec sa sedam golova, dok su u redovima poljskog prvaka najefikasniji bili Moryto sa 10 i Dušebajev sa pet golova.