Mourinho prekinuo Realovo prokletstvo , Chelsea rutinirano u revanšu (Video)

17 Marta
05:42 2011

Pobjedom s 3-0 nad Lyonom na stadionu Santiago Bernabeu, nogometaši Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon što je prva utakmica osmine finala u Lyonu završila rezultatom 1-1, Real je pred svojim navijačima demonstrirao klasu i potpuno zasluženo se plasirao u četvrtfinale. Isti klubovi sastali su se i prošle sezone u istoj fazi natjecanja. Tada je Lyon slavio kod kuće s 1-0, a u Madridu odigrao 1-1, te se probio kasnije do polufinala.No, od ove sezone na klupi Real Madrida sjedi Jose Mourinho, trener koji je s Portom i Interom osvajao Ligu prvaka, a nakon ove utakmice je zadržao šansu da to učini i s Realom . Naplatio je ”kraljevski klub” Lyonu sve dugove s kamatama. Real je bio puno bolji, mogao je i uvjerljivije slaviti, ali je vratar Lyona Lloris u nekoliko navrata dobrim intervencijama spašavao svoju momčad.Real je poveo u 37. minuti. Marcelo je s Cristianom Ronaldom izmijenio dupli pas, a potom se odličnim driblinzima, zapravo lažnjacima, oslobodio Crisa i našeg Dejana Lovrena, te udarcem lijevom nogom u padu svladao Llorisa.

Drugi gol za Real zabio je bivši Lyonov napadač Karim Benzema u 66. minuti. Benzema je svom bivšem klubu zabio i u prvoj utakmici na Gerlandu. Ovoga puta je njegovom pogotku prethodila duga lopta Marcela koja je prevarila Lovrena, koji je nije uspio skrenuti ili izbaciti. Lopte se dokopao Benzema, koji je izbio pred Llorisa i progurao loptu ispod njega za 2-0. Bio je to Benzemin šesti gol ove sezone u Ligi prvaka.Konačnih 3-0 postavio je Di Maria u 76. minuti, nakon što ga je Özil finim proigravanjem glavom izbacio u priliku. Niti u ovoj situaciji naš Dejan Lovren, koji je odigrao svih 90 minuta za goste, nije baš najbolje reagirao. Bosansko-hercegovački reprezentativac iz Lyona Miralem Pjanić, koji je prošle sezone u Madridu zabio gol koji je izbacio Real, ovoga puta je ušao u igru tek u 80. minuti, kada je sve već bilo gotovo.Jose Mourinho proslavio je u svojoj 50. utakmici na klupi Reala krasnu pobjedu. Još jednom se pokazalo da je Real pod njegovim vodstvom vrlo moćan domaćin, te da jako teško prima golove. Ove sezone primio ih je na Santiago Bernabeuu samo osam u svim natjecanjima.

Nogometaši Chelseaja očekivano su izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka, ali je ipak iznenađenje da u uzvratu osmine finala na svome Stamford Bridgeu nisu uspjeli slomiti København. Dvoboj je završio rezultatom 0-0.I to je, međutim, bilo dovoljno aktualnom engleskom prvaku za prolazak u daljnju fazu natjecanja budući da je u glavnom danskom gradu prije tri tjedna slavio s 2-0 . Ne može se reći da je København u Londonu postavio nekakav čvrsti bunker, Chelsea je dolazio do prilika, ali ih jednostavno nije uspijevao realizirati.

Promašivali su u prvome dijelu Jurij Žirkov, Nicolas Anelka i Didier Drogba, ali zanimljivo je da je lopta najbliže ulasku u mrežu bila u 26. minuti kad je napadač gostiju Dame N'Doye iz slobodnog udarca s 25 metara uzdrmao vratnicu.Opsada danskoga gola u još se većoj mjeri nastavila u drugom poluvremenu. Već je u 47. minuti Drogba iz blizine poslao loptu nekoliko centimetara pored vrata, a četiri minute kasnije John Obi Mikel je glavom pogodio gredu. Anelka je dvaput krenuo sam prema golu, ali nijednom se nije dobro snašao, a i Fernando Torres, koji ga je zamijenio u 68. minuti, uputio je nekoliko udaraca, ali lopta nije htjela iza leđa Johana Wilanda. Dvoboj je završio s 25-8 u korist Chelseaja (7-2 unutar okvira) što se tiče broja udaraca upućenih prema golu, ali Stamford Bridge u srijedu nije vidio pogotke. (Kliker.info-JL)