Moskva : Pečnik spasio Sloveniju (Rusija-Slovenija 1-2)

14 Novembra
20:14 2009

U prvoj utakmici baraža Evropske zone kvalifikacija Rusija je kao domaćin pobjedila Sloveniju 2:1.Rusi su do 87.minute imali veliku prednost od dva gola, ali je Pečnik golom vratio Sloveniju u život. Pejčnik je stigao do epiteta junaka utakmice u dresu Slovenije jer je samo pet minuta ranije ušao u igru umjesto Kirma.Rusi su u utakmicu krenuli sa Akinfeevim na golu, au prvoj postavi Hiddink se odlučio za Anyukova, Ignashevicha, Berezutskog, Bilyadetdinova, Denisova, Pavlyuchenka, kapitena Arshavina, Semaka, Zyrianova i Zhirkova.

Na drugoj strani Matijaž Kek se odlučio za Handanovića, Brečka, Sulera, Korena, Birsu, Novakoviča, Jokiča, Dedića, Krima i Radosavljevića. Rusi su poveli u najboljem mogučem trenutku. Igrala se 40.minuta kada je Pavlyuchenko na vrhu 16-terca dodao loptu Bilyadetdinov koji se sjajno oslobio dva igrača i još efektnije pogodio. Nakon samo šest minuta igre u nastavku već je bilo 2:0. Opet je sve pokrenuo Pavlyuchenko, Arshavin je ubacio za Bilyadetdinova koji u bilijaru pred golom Handanoviča pogađa za 2:0. I kada je izgledalo da će Rusi prema Sloveniji krenuti sa prednošču od dva gola pojavio se Nejc Pečnik koji je bio na prvom mjestu u pravom trenutku. Bojan Jokić je šutirao sa vrha 16-terca iskosa sa lijeve strane, jak udarac je Akinfeev odbio ali se Pečnik našao korak ispred Zhirkova i glavom je zabio za konačnih 2:1 (Kliker.info-SportSport)