Moj je život Švicarska : Bosansko čudo od djeteta! (VIDEO)

16 Novembra
14:28 2009

Nogometna reprezentacija Švicarske osvojila je prvo mjesto na Svjetskom U-17 prvenstvu nakon što je u finalnom susretu u Abuji pred 60.000 gledatelja pobijedila domaćina Nigeriju 1:0. Pogodak odluke postigao je Haris Seferović u 63. minuti. Mlada napadačka nada Grashoppersa poklonila je svojoj drugoj, ili prvoj, domovini gol koji će ući u povijest švicarskog nogometa.Nigerijci su u zadnjih pola sata pokušali izjednačiti svim silama, ali nisu iskoristili nekoliko odličnih prilika. Inače, 17-godišnji napadač je i najbolji strijelac Svjetskog prvenstva, a s obzirom da korijene vuče iz BiH, za očekivati je da će se u sljedećim mjesecima povesti velika borba nogometnih saveza za novu mladu zvijezdu. Švicarcima je to prvi naslov ne samo u ovom uzrastu, nego uopće u svim nogometnim kategorijama. Nigerija je do sada tri puta bila najbolja (1985., 1993., 2007.), a još tri puta druga (1987., 2001., 2009.). U susretu za treće mjesto Španjolska je slavila protiv Kolumbije 1:0, a strijelac je bio Isco u 75. minuti.   (Kliker.info-Hina)