Mlada judašica BiH Larisa Cerić osvojila titulu svjetske juniorske prvakinje

25 Oktobra
19:58 2009

Mlada bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić u Parizu je osvojila titulu svjetske juniorske prvakinje. Osamnaestogodišnja članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva do svog najvećeg uspjeha u karijeri i jednog od najvećih u istoriji bh. judoa, došla je pobjedama u pet mečeva u kategoriji preko 78 kg. Na putu do zlatne medalje maksimalnim rezultatima 10:0 pobijedila je predstavnice SAD-a, Rusije, Litvanije i Finske, dok je finalu bila bolja od aktualne evropske prvakinje iz Ukrajine. Ovo je samo jedan u nizu uspjeha najperspektivnije bh. sportašice, koja je karijeru počela u Travniku. Ove godine je osvojila srebrenu medalju na Mediteranskim igrama u Pescari, dok je prošle godine osvojila titulu juniorske prvakinje Balkana, peto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u Varšavi, te bronzu na seniorskoj Balkanijadi u Nikšiću  (Crna Gora). Na Svjetskom juniorskom prvenstvu učestvovalo je 450 takmičara i takmičarki iz 70 zemalja. (Kliker.info-Fena)