Lyon i Real neoriješeno na Gerlandu ,Chelsea lagano protiv Kopenhagena (Video)

23 Februara
07:13 2011

Lyon i Real Madrid su na Gerlandu  remizirali rezultatom 1:1 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, a Miralem Pjanić u dresu domaće ekipe je odigrao samo posljednjih petnaestak minuta susreta.Prvo poluvrijeme proteklo je bez mnogo uzbuđenja, što je bilo donekle i iznenađujuće, s obzirom na stil igre ovbe dvije ekipe. Ipak, ulog je bio prevelik, pa su oba trenera naredila svojim igračima da više pažnje obrate na svoj gol.Iz prvog dijela vrijedilo je izdvojiti samo jedan dalekometni pokušaj Cristiana Ronalda iz slobodnog udarca, koji je Hugo lloris uspio odbiti, te jednu sjajnu priliku Bafétimbija Gomisa. Međutim, korpulentni napadač Lyona katastrofalno je reagovao, tako da opasnosti po Ikera Casillasa nije bilo.U nastavku utakmice, Real je krenuo mnogo odlučnije ka golu domaće ekipe. Jose Mourinho kao da je "namirisao krv", odnosno vidio da Lyon nije ni nalik onoj ekipi koja je prošle sezone izbacila Real, pa je svojim igračima naredio ofanzivu, koja se uskoro i isplatila.Prvo je Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca pogodio stativu, a onda je i Sergio Ramos glavom uzdrmao prečku.

Mourinho je potom u 64. minuti u igru uveo Karima Benzemu, koji je na terenu zamijenio iznenađujućeg startera Emmanuela Adebayora, a nekadašnji igrač Lyona već je u prvom dodiru sa loptom zatresao mrežu iza Huga llorisa.Real je i nakon vodstva zadržao kontrolu nad igrom, a Lyon je jednostavno bio nemoćan da napravi nešto više.Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić dobio je priliku tek u 76. minuti, kada je na terenu zamijenio Šveđanina Kima Kallstroma. Čini se kako trener Lavova sa Gerlanda sve manje računa na Pjanića, kojem bi vjerovatno najbolji potez bio da na kraju sezone napusti Lyon.Ipak, koliko može biti važan za igru Lyona, Pjanić je pokazao u 83. minuti, kada je nakon njegovog slobodnog udarca lopta došla do Crisa, koji ju je potom proslijedio do Gomisa, a ovom nije bilo teško da sa manje od deset metara matira Casillasa.

U drugoj utakmici  večeri Chelsea je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na Parkenu savladao Kopenhagen sa 2:0 i tako došao na korak do plasmana u četvrfinale.Nicolas Anelka je postigao oba gola za Plavce. Francuski napadač se više puta našao u ofsajdu na ovom susretu, no dva puta je uspio zatresti mrežu Danaca.Anelka u 17. minuti dovodi Chelsea u vodstvo od 1:0, a taj rezultat je ostao na semaforu do kraja prvog poluvremena. U prvom dijelu igra je prekinuta dva puta zbog povreda Ramiresa i Damea N'Doyea, no obojica su nastavila susret.U nastavku Anelki nije bilo potrebno dosta vremena da postigne i svoj drugi pogodak na utakmici. U 54. minuti, 31-godišnji Francuz po drugi put trese mrežu Kopenhagena i tako ostavlja, kasnije će se ispostaviti, konačnih 0:2.Domaći su u ovom susretu imali nešto više loptu u posjedu, ali gosti sa Stamford Bridgea stvorili su dosta više prilika, te su dvije iskoristili na pravi način.  (Kliker.info-SportSport)