Liga prvaka : Veličanstveni Bayern i istorijsko gaženje Barcelone! (VIDEO)

24 Aprila
03:39 2013

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Bayern je na Allianz Areni slavio s 4:0 protiv Barcelone!Konačan rezultat u dobroj su mjeri skrojili i suci, čije su pogreške bacile sjenu na fenomenalnu partiju Bayerna, koji je potpuno deklasirao Katalonce. Momčad Juppa Heynckesa je bez suspendiranog Marija Mandžukića u svakom pogledu nadigrala Barcelonu i nanijela joj udarac kakav ova generacija ne pamti. Katalonci su posljednji put četiri gola u Ligi prvaka primili 2005. godine kada ih je Chelsea u osmini finala svladao s 4:2. Zadnji su put, pak, s 4:0 izgubili 1997. kada ih je na Camp Nouu deklasirao kijevski Dinamo.

Tito Vilanova je od prve minute poslao na teren Lionela Messija, ali najbolji svjetski nogometaš, koji se posljednjih tjedana borio s ozljedom zadnje lože, kao da nije ni bio na terenu. U njegovoj igri nije bilo ni brzine, ni intenziteta, ni onih poznatih nezaustavljivih prodora kojima obično sve svjetske obrane dovodi do ludila.Bayern je u utorak igrao kao i cijele sezone. Agresivnošću i silnom trkom je slomio Barcelonu koja je čak i u ovoj utakmici imala veći posjed lopte, ali bio je to neaktivan posjed, koji gostima nije donio apsolutno ništa. Već u drugoj minuti je novi njemački prvak imao veliku šansu, ali je Arjen Robben još jednom iskazao ogromnu sebičnost i umjesto da posluži nekog od dvojice usamljenih suigrača, sam je pucao i upropastio priliku.

Znatno bolju ulogu je Nizozemac odigrao u 25. minuti kada je nabacio s desnog krila pred gol, a Dante je glavom proslijedio loptu prema Thomasu Mülleru koji je utrčao s desne strane i također glavom pogodio bliži kut Victora Valdesa za 1:0. Na novi pogodak Bavarci su čekali do početka drugog poluvremena, točnije do 49. minute kada je Robben iz kornera pronašao Müllera na drugoj stativi, ovaj je glavom vratio loptu u sredinu i usput prebacio Valdesa, tako da usamljenom Mariju Gomezu nije bilo teško zabiti lijevom nogom u praznu mrežu. Ostalo je, međutim, upitno je li njemački napadač u tom trenutku bio u zaleđu.U 73. su minuti Bavarci izveli kontru, Bastian Schweinsteiger je pronašao Robbena koji je s desne strane ušao u kazneni prostor. Jordi Alba ga je želio zaustaviti, ali u tom ga je trenutku gurnuo Müller, a Robben je mirno prošao i zabio za 3:0. Veliki prosvjedi gostiju nisu pomogli, sudac Viktor Kassai jednostavno nije reagirao.

Katalonci su nakon toga posve potonuli. Najprije je u 80. minuti Valdes obranio veliku priliku Mülleru, ali dvije minute kasnije ga nije uspio zaustaviti. Po lijevoj su strani kombinirali Franck Ribery i David Alaba, Austrijanac je ubacio oštru loptu pred gol, a Müller lakoćom zabio za veliku pobjedu i dolazak na prag finala na Wembleyju. Prije toga će Bayern ipak morati sljedeći tjedan obraniti prednost na Camp Nouu. Dobra je vijest za Nijemce da nikad nijedan klub u Ligi/Kupu prvaka nije nadoknadio zaostatak 0:4 iz prve utakmice.Spomenimo još za kraj da je Barcelona u 90 minuta uspjela uputiti jedan jedini udarac unutar okvira Bayernova gola! (Kliker.info-Dnevnik)