Liga prvaka : Tottenham se osvetio Interu, Barci samo remi (Video)

03 Novembra
04:45 2010

Nogometaši Tottenhama odličnom su igrom na svom White Hart Laneu pobijedili branitelja naslova Lige prvaka Intera s 3-1 u 4. kolu A skupine.Luka Modrić odigrao je jako dobro svih 90 minuta. Bio je asistent za prvi gol domaćina, a u drugoj minuti sudačke nadoknade dobio je žuti karton. Modrić je opet jedini od četvorice Hrvata u redovima Spursa zaigrao, što je već uobičajeni scenarij koji nudi menadžer Harry Redknapp ove sezone. Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa bili su na klupi, a ozlijeđeni (prepona) Vedran Ćorluka nije konkurirao za sastav.Najveći junak pobjede domaćina bio je fenomenalni Velšanin Gareth Bale, koji je cijelu utakmicu radio veliki nered Interovoj obrani na lijevoj strani napada Spursa, a bio je i dvostruki asistent…

Hotspur je poveo u 18. minuti. Modrić je sjajnom asistencijom s ruba kaznenog prostora poslužio Van der Varta, gurnuo mu loptu u prostor, a Nizozemac je lijevom nogom snažnim udarcem matirao Castellazzija.U 25. minuti, Bale je kao brzi vlak projurio kraj Maicona po lijevoj strani, ubacio na volej Crouchu koji je iz blizine, ali malo iskosa, pucao malo kraj vratnice. U 43. minuti, Modrić je faulirao Samuela Eto'a u opasnoj zoni, a Wesley Sneijder je iz slobodnog udarca s 20-tak metara dobro pucao, ali se sjajnom intervencijom istaknuo iskusni talijanski vratar domaćina Carlo Cudicini.Domaćin je povećao vodstvo u 61. minuti. Modrić je uposlio Balea koji je primio loptu na centru, ponovno je krenuo poput rakete po lijevoj strani, ovoga puta ne u situaciji ”1 na 1”, već ”1 na 2”, ali niti to za brzonogog Velšanina nije bio problem. Ubacio je ”teledirigiranu” loptu na nogu Peteru Crouchu, koji iz neposredne blizine naprosto nije mogao promašiti.

Bio je to Crouchov već peti gol u Ligi prvaka ove sezone, računajući i kvalifikacije, u kojima je utrpao tri komada Young Boysima. Nakon toga je zabio protiv Werdera u Bremenu, a sada i europskom prvaku na White Hart Laneu.U 80. minuti, na scenu je stupio i prvi strijelac Lige prvaka, kamerunski napadač Intera Samuel Eto'o. Poslužen od Sneijdera, odlično se na lijevoj strani oslobodio Huttona, a potom krasnim udarcem u suprotni kut matirao Cudicinija. Eto'u je to bio sedmi gol u Ligi prvaka, a čak 20. ako računamo sva natjecanja i jednu prijateljsku utakmicu za Kamerun.I napokon, u 89. minuti, Bale je, po gotovo preslikanom scenariju prethodnog gola domaćina, opet u punom trku po lijevoj strani, koji je započeo još na svojoj polovici, prešao cijelu obranu Intera, gurnuo opet sjajnu loptu prema svom centarforu, ovoga puta je to bio Roman Pavljučenko, koji je prethodno zamijenio Croucha, a Rus je iz blizine zakucao loptu u mrežu za konačnih 3-1.Bale je, tako, odigrao dvije briljantne utakmice protiv Intera. U Milanu, u pobjedi Intera 4-3, zabio je hat-trick, a ovoga puta ponudio dvije asistencije i još jednu partiju za pamćenje.

Nizozemski Twente slavio je protiv Werdera u Bremenu s 2-0, a sve najzanimljivije događalo se u posljednjih četvrt sata dvoboja. Prvo je Frings u 75. minuti dobio drveni karton, a potom su gosti s dva pogotka, u 81. i 84. minuti, osigurali veliko slavlje. Strijelci su bili Chadly i De Jong.Dario Vujičević, 20-godišnji hrvatski veznjak Twentea, ušao je u igru u 86. minuti. Tri minute kasnije, zapucao je prema golu, ali je njegov pokušaj bio blokiran.Tottenham sada vodi na ljestvici sa 7 bodova, koliko ima i Inter. Treći je Twente s 5 bodova, a Werder je ostao na dva osvojena boda.

Manchester United i Valencia opravdali su uloge favorita u utakmicama 4. kola skupine C nogometne Lige prvaka. Obje su momčadi slavile s istovjetnih 3-0, United na gostovanju kod Bursaspora, a Valencia kući protiv Rangersa.Manchester United je sve svoje golove u Bursi postigao u drugom dijelu.Mrežu aktualnog turskog prvaka načeo je Darren Fletcher u 48. minuti lijepim udarcem iskosa s desne strane s nekih deset metara udaljenosti, nakon prethodnog proigravanja Michaela Carricka.Svoj prvijenac u Ligi prvaka zabio je u 73. minuti engleski 21-godišnji napadač Uniteda Gabriel Obertan. Potegao je Obertan snažno malo izvan ruba kaznenog prostora i i pogodio gornji lijevi kut vratara Ivankova. Valja reći da ga je za gol lijepo poslužio Park Ji-Sung.

Konačnih 3-0 djelo je Bebea, 20-godišnjeg Portugalca kojeg su “crveni vragovi” doveli u ljetnom prijelaznom roku. Lijepo je Bebea u sredini kaznenog prostora pronašao Paul Scholes, a ovaj je prebacio Ivankova za svoj premijerni gol u Ligi prvaka.Junak Valencijine 3-0 pobjede nad Glasgow Rangersima na Mestalli je 25-godišnji Roberto Soldado, strijelac dvaju golova. Zabio je Soldado u 33. i 71. minuti susreta u kojem su “šišmiši” bili posve dominantan sastav. Prvog je zabio ljevicom nakon ubacivanja iz kornera, a drugog desnicom nakon lijepog duplog pasa s Juanom Matom. Točku na i postavio je Alberto Costa nakon asistencije Miguela u posljednjoj minuti susreta.Zanimljivo, uvjerljivi poraz aktualnom škotskom prvaku Rangersu bio je prvi u tekućoj sezoni u svim natjecanjima.

Nogometaši Benfice upisali su na svom Estadio da Luzu drugu ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka. Pobijedili su Lyon u 4. kolu skupine B s 4-3 i tako ostali u igri za prolaz dalje.U prošlom kolu igranom prije dva tjedna Lyon je na Gerlandu slavio 2-0, a sada je Benfica uzvratila.Iako konačan rezultat očitava tijesnu pobjedu domaćina, valja reći da je Benfica imala prednost 4-0 do 76. minute, te da njihova pobjeda zapravo nije bila ugrožena. Imao je portugalski prvak prednost 3-0 već na poluvremenu, a nakon drugog gola Fabija Coentraoa u 67. minuti i nedostižnih 4-0. Do kraja su Yoan Gourcuff, Bafetimbi Gomis i naš Dejan Lovren uspjeli tak ublažiti poraz “lavova”.

Iako je Coentrao zabio dva gola, valja istaknuti učinak 28-godišnjeg portugalskog veznjaka Carlosa Martinsa, koji je asistirao za sva četiri gola svog sastava. Prvo je u 20. minuti Martins poslužio Alana Kardeca, koji je zabio glavom, a potom do kraja prvog dijela je loptama za njihove golove poslužio i Fabija Coentraoa i Javija Garciju. Posebno je lijep Benficin gol za 4-0 u 67. minuti koji je Coentrao postigao lob-udarcem s dvadesetak metara nakon lijepog proigravanja Martinsa iz kontranapada.Poslije četvrtog gola Benficini igrači kao da su prestali igrati, pa su tako Lyonu omogućili da posve ublaži poraz. Posljednji Lyonov gol za 4-3 u petoj minuti sudačke nadoknade zabio je bivši branič zagrebačkog Dinama Dejan Lovren koji je dobio priliku svih 90 minuta.Zabio ga je glavom iz sredine kaznenog prostora nakon dugog ispucavanja Maximea Gonalonsa. Vratar Benfice Roberto Gago krivo je procijenio let lopte, te je istrčao s gola, a Lovren je pogodio praznu mrežu i postigao svoj prvijenac u najelitnijem nogometnom klupskom natjecanju.U drugoj odigranoj utakmici na Bloomfield stadionu u Tel Avivu Hapoel i Schalke podijelili su bodove u utakmici bez golova. Iako su oba sastava imala svoje prilike, nisu uspjeli zatresti suparničku mrežu. Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 74. minute, dok je Mario Gavranović susret odgledao s klupe za pričuve.

Danski prvak København i Barcelona odigrali su bez pobjednika, 1-1 u drugoj utakmici 4. kola D skupine Lige prvaka.
Iako je Barcelona bila bolja momčad na terenu, imali su i domaćini svoje prilike, te su na kraju ostvarili veliki uspjeh otrgnuvši bod protiv daleko najjačeg sastava i prvog favorita skupine.Barcelona je od početka krenula u ofenzivu, a svoju je inicijativu okrunila u 31. minuti. U akciji gostiju lopta se sretno odbila do Lionela Messija, koji je spretno poentirao za svoj ukupno 16. pogodak ove sezone u svim natjecanjima i jednoj prijateljskoj utakmici argentinske reprezentacije, a peti u Ligi prvaka.No, tek što su krenuli s centra, domaćini su izjednačili. Vratar Barcelone Valdes loše je reagirao na ubačaj Grønkjaera s lijeve strane, odbio je loptu do Claudemira, a ovaj je iz voleja zatresao mrežu Katalonaca.Upravo su ovi klubovi i najbliže plasmanu u nokaut-fazu. Naime, Barcelona ima 8 bodova na vrhu ljestvice, a danski predstavnik jedan manje. Rubin ima 3 boda, a Panathinaikos dva.

U sklopu skupine D Rubin i Panathinaikos remizirali su na Centralnom stadionu u Kazanu odigravši 0-0.Bila je to utakmica u kojoj je domaći Rubin bio bolja momčad na travnjaku, ali nije uspio niti jednu od svojih prilika pretvoriti u gol.U prvom su poluvremenu najbolje prilike za Rubin promašili Sergej Kornilenko i Aleksandr Rjazancev, dok su u drugom domaćini posebno ispromašivali u posljednjih 15 minuta susreta.