Liga prvaka : Shakhtar razbijen u Munchenu, Hrabri Prinčevi izbacili drske Plavce (Video)

11 Marta
23:35 2015

bajern7Ekipa Bayerna večeras je u revanš susretu osmine finala Lige prvaka deklasirala Shakhtar sa 7:0 i sasvim zasluženo prošla dalje.Već u četvrtoj minuti Bavarci dolaze u vodstvo. Muller je bio uspješan sa jedanaest metara za 1:0. Nakon toga Bayern je nastavio sa incijativom.

U 29. minuti velika gužva pred golom gostiju donosi novi gol Bavarcima. Lewandowski je sjajno spustio jednu loptu u peterac gdje se našao Boateng koji šalje loptu u praznu mrežu za 2:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo četri minute igre u nastavku bilo je dovoljno domaćima da povedu sa 3:0. Ovoga puta strijelac je bio Franck Ribery. Samo dvije minute kasnije Pyatov je morao u mrežu po novu loptu. Ovoga puta Ribery je ubacio, loptu je kratko golman Shakhtara odbio ali pravo na nogu Mullera koji pogađa za 4:0.

Igrala se 63. minuta a Bayern je postigao i peti gol. Ubacio je Rafinha a strijelac je bio Holger Badstuber.
Šesti gol na meču za Bayern djelo je Roberta Lewandowskog koji je u 75. minuti postigao gol. Konačnih 7:0 postavlja Gotze u 87. minuti meča.

Silva44Hrabri Prinčevi izbacili drske Plavce

Revanš susret osmine finala Lige prvaka večeras su na Stamford Bridgeu odigrali Chelsea i PSG. Revanš susret osmine finala Lige prvaka večeras su na Stamford Bridgeu odigrali Chelsea i PSG.U petoj minuti sjajna akcija Plavaca, ali je odbrana blokirala udarac Hazarda.

Nakon toga pokušava i Ramires ali promjene rezultata nije bilo. U 16. minuti Veratti pada u šesnaestercu Chelseaja nakon starta Ramiresa, no sudac Kuipers je procijenio da to nije za najstrožu kaznu.

Igrala se 31. minuta kada je sudija Kuipers isključio Zlatana Ibrahimovića. Zlatan je nakon jednog klizećeg starta oborio Oscara, a sudija mu je (ne) opravdano pokazao direktan crveni kraton, uz proteste igrača PSG-a. U 44. minuti nova sporna situacija na meču. Diego Costa je prošao nekoliko igrača PSG-a, ušao je u kazneni prostor gdje ga ruši Pastore ali se Kipers nije oglasio.

U nastavku gosti su i sa igračem manje imali dominaciju na terenu. U 53. minuti Cavani je u prilici ali nije uspio postići gol. Igrala se 58. minuta kada su Parižani bili najbliže pogotku. Sjajno je Cavanija uposlio Pastore, ovaj potom izlazi sam pred Courtoisa i zaobilazi ga, no njegov šut iz okreta, sa desne strane pogađa stativu.

U 81. minuti Chelsea dolazi do pogotka.Cahill je nakon kornera najbokje iskoristio gužvu i zakucao nogom loptu u mrežu .

Ipak igrači PSG-a su uspjeli doći do izjednačenja. David Luiz nakon kornera Lavezzija donosi izjednačenje PSG-u. Brazilac je pobjegao Ivanoviću i snažnim udarcem glavom matirao Courtoisa.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja pa su uslijedili produžeci. Igrala se 96. minuta kada je Thiago Silva igrao rukom a sudija je pokazao na penal. Siguran je bio Hazard za vodstvo od 2:1. U 113. minuti Thiago Silva je sjajno pucao glavom nakon jednog kornera, a Courtoais fenomenalnom paradom šalje loptu u novi korner. Thiago Motta je izveo korner, a Silva fenomenalno udarcem glavom lobuje golmana Chelseaja za 2:2.