Liga prvaka: Sarajevo u trećem pretkolu

09 Augusta
02:04 2007

U uzvratnom susretu drugog pretkola Sarajevo je poraženo od belgijskog Genka sa 0:1, ali je zahvaljujuæi pobjedi od 2:1 u prvom meèu u Belgiji izborilo dalji plasman.Jedini pogodak postigao je Mikuliæ u 57. minuti.Susret je na stadionu Asim  Ferhatoviæ Hase, pred oko 25.000 gledalaca, sudio Alexandru Dan Tudor iz Rumunije. Nogometaši Sarajeva su se plasirali u posljednje kolo kvalifikacija za najjaèe evropsko klupsko takmièenje, u kojem æe za sedam dana ugostiti Dinamo iz Kieva. Susret je protekao u inicijativi gostiju iz Belgije, a Sarajevo je zahvaljujuæi dobroj igri u odbrani uspjelo saèuvati prednost iz prvog susreta. Nakon izjednaèenog prvog poluvremena Belgijanci su u nastavku sve karte bacili u napad, a u 57. minuti došli do vodstva od 1:0. Nakon slobodnog udarca s desne strane najviši u šesnaestercu Sarajeva bio je Mikuliæ, koji je s pet metara neometan zatresao mrežu domaæe momèadi. Nakon postignutog gola Genk je nastavio s napadima, dok je Sarajevo do kraja igralo klasièni "bunker". No, i pored nekoliko dobrih prilika Genka rezultat se do kraja nije mijenjao.Sarajevo je tako nakon Željeznièara postalo drugi klub iz BiH koji je uspio proæi u posljednje kolo kvalifikacija za Ligu prvaka. Prvi meè protiv Dinamo Kieva na rasporedu je za sedam dana u Sarajevu. (Kliker.info/Fena)